پاداش ۱۰میلیون دلاری آرسنال به «اوزیل» بابت حمام آفتاب روی «نیمکت»

تهران- ایرنا- «مسوت اوزیل» باوجود اینکه از ماه مارس یعنی همزمان با تعطیلی ناشی از شیوع کرونا تاکنون برای آرسنال به میدان نرفته است، مبلغ ۸ میلیون پوند (۱۰.۴ میلیون دلار) را به عنوان پاداش وفاداری از توپچی‌ها دریافت کرد.

به گزارش ایرنا، اوزیل ۳۱ ساله در فصل جاری از سوی «میکل آرتتا» در فهرست هیچکدام از بازی های توپچی‌ها قرار نگرفته و عملا از پیش از تعطیلی فوتبال به دلیل پاندمی کرونا در ماه مارس تاکنون، حتی یک دقیقه هم برای باشگاه لندنی به میدان نرفته است.

با این حال، این موضوع مانع از آن نشد که ستاره ترک تبار پیشین تیم ملی آلمان از پاداش وفاداری چشمگیر باشگاه محروم بماند؛ مبلغی که وی تحت مفاد قراردادی که به ارزش هفته‌ای ۳۵۰ هزار پوند در سال ۲۰۱۸ به امضا رساند، در ماه سپتامبر به جیب زده است.

قرارداد فعلی اوزیل تا تابستان سال ۲۰۲۱ ادامه دارد اما مرد ترک تبار تحت هدایت آرتتا به بازیکنی مطرود بدل شده است.

اوزیل که پردرآمدترین بازیکن در ورزشگاه امارات محسوب می‌شود، در ابتدای حضور آرتتا در زنجیره‌ای از بازی ها به کار گرفته شد اما به یکباره از چشم مرد اسپانیایی افتاد و به زعم بسیاری با رویکرد بازی پرفشار آرتتا سازگاری ندارد.

ستاره اسبق تیم ملی آلمان باوجود نیمکت نشینی، در جریان فصل نقل و انتقالات تابستانی، به دفعات تعهد خود را به آرسنال اعلام کرد؛ هرچند عدم انتقال وی به ناتوانی و عدم تمایل باشگاه‌ها برای تامین و پرداخت دستمزد بالای وی نیز بی‌ربط نیست.

اوزیل هفته گذشته نیز در فهرست توپچی‌ها برای دیدار این تیم در لیگ اروپا نیز قرار نگرفت و توپچی ها با کاهش زمان بازی وی دست کم می توانند هزینه‌ها و پاداش‌های مرتبط با زمان حضور وی در میادین را کاهش دهند.

مسوت اوزیل به‌تازگی و بدنبال اقدام باشگاه آرسنال مبنی بر تعدیل نماد شانس این باشگاه، مانع اخراج «جری کوی» شد و به اعلام کرد که تا زمان حضور وی در امارات، دستمزد دایناسور شانس آرسنالی‌ها را پرداخت خواهد کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =