فرماندار: مراسمات عزا مهم‌ترین دلیل قرمز شدن وضعیت دره‌شهر است

ایلام - ایرنا - فرماندار دره‌شهر گفت: مهم‌ترین دلیل افزایش میزان بستری و فوتی کرونا در این شهرستان عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، شرکت در مراسمات عزا با وجود ممنوع بودن و همچنین عدم نمونه‌گیری از افراد زیر ۶۰ سال است.

به گزارش ایرنا، کیانوش محمدنژاد روز سه‌شنبه در کارگروه رسانه‌ای کرونا استان افزود: میزان رعایت پروتکل‌ها در این شهرستان از نظر زدن ماسک توسط مردم ۵۵ درصد، اصناف ۶۰ درصد و ادارات ۱۰۰ درصد است.

وی یادآور شد: در شهرستان دره‌شهر بیشتر مبتلایان در روستاها و میانگین سنی بالای ۵۰ سال است بنابراین لازم است ساکنان روستاها در زمینه رعایت پروتکل‌ها دقت بیشتری داشته باشند.

محمد نژاد اضافه کرد: از زمان بازگشایی مدارس تاکنون ۱۱ معلم و ۲ دانش‌آموز در این شهرستان به کرونا مبتلا شدند.

فرماندار دره‌شهر با بیان اینکه از ابتدای مهرماه تا به امروز ۱۳۰ نفر در دره‌شهر به کرونا مبتلا شده و سه نفر نیز بر اثر کرونا  جان خود را دست داده‌اند، افزود: با توجه به ابلاغیه ستاد ملی و استانی کرونا مبنی بر تعطیلی برخی مراکز پر ازدحام، جهت حفظ سلامتی مردم مراکزی مانند ورزشگاه‌ها و آرایشگاه‌ها تا اطلاع بعدی بسته شدند.

محمدنژاد اظهار داشت: با توجه به اهمیت بالای موضوع کرونا و اولویت حفظ سلامتی مردم در شهرستان دره‌شهر، تبلیغات محیطی با موضوع آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط شهرداری و دهیاری‌ها انجام شده است.

وی در خصوص وضعیت پرداخت تسهیلات کرونا در شهرستان دره‌شهر نیز گفت: تا آخر هفته گذشته ۱۲۰ میلیارد ریال از محل تسهیلات کرونا به متقاضیان کسب و کارهای خسارت دیده پرداخت شده است.

وی با اشاره به اختصاص بخشی از بیمارستان ولی‌عصر دره‌شهر برای بستری بیماران مبتلا به کرونا، افزود: ۲۲ تخت از این بیمارستان به کرونا اختصاص یافته است که از یک ماه گذشته تا کنون ۱۰۸ نفر بستری شدند و در حال حاضر نیز ۱۳ نفر در این بخش بستری هستند.

فرماندار دره‌شهر گفت: با توجه به نزدیکی مردم دره‌شهر با شهرستان‌های پلدختر و رومشکان لرستان و آبدانان و بدره ایلام، در بخشی از بیمارستان دره‌شهر که برای بستری بیماران کرونایی اختصاص دارد چهار نفر از شهروندان آبدانان بستری شده و تعدادی فوتی که در سامانه به اسم دره‌شهر ثبت شده نیز از شهروندان شهرستان رومشکان استان لرستان هستند. 

وی اضافه کرد: در مکان‌های پرازدحام دره‌شهر مانند مرکز نگهداری مددجویان ذهنی و زندان دره‌شهر به دلیل اینکه پذیرای زندانیان چهار شهرستان است، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی بسیار ضروری است.

فرماندار دره‌شهر اضافه کرد: در زندان دره‌شهر قبل از ورود زندانیان جدید از آنان تست کرونا گرفته و درصورت مثبت بودن از ورود این افراد به داخل زندان ممانعت می‌شود.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شهرستان دره‌شهر در بین ۴۵ شهرستان پرخطر کشور از نظر کرونا قرار دارد.

دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام نیز اعلام کرد: این شهرستان طی ۲ روز گذشته بیشترین بیمار بستری پس از ایلام را داشته و در وضعیت قرمز کرونا قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =