کتاب منتخب شهادت نامه امام حسین (ع) به زبان انگلیسی رونمایی شد

شهرری - ایرنا - پایگاه اطلاع رسانی آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع) اعلام کرد: در مراسمی از کتاب منتخب شهادت نامه امام حسین (ع) تالیف آیت الله محمد محمدی ری شهری، به زبان انگلیسی در کالج اسلامی لندن رونمایی شد.

بر اساس این گزارش که روز دوشنبه در اختیار ایرانا قرار گرفته آمده است: ریاست عالی مؤسسه علمی ـ فرهنگی دارالحدیث و نویسنده این کتاب در پیامی تصویری به مراسم رونمایی منتخب شهادت نامه امام حسین (ع) که در لندن برگزار شد به بیان ویژگی های ممتاز دانشنامه امام سوم شیعیان جهان پرداخت.

آیت الله ری شهری اظهار داشت: دانشنامه امام حسین (ع) کتابی کاربردی و برای همه دوران ها است که با توجه به واقعیت های روز نوشته شده است.

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع)، این اثر را نگاهی نو به زندگی ابرمردی خواند که زندگی و نام او با حریت، آزادی و حق طلبی و مبارزه با ظالمان و مستکبران گره خورده است.

آیت الله ری شهری به بیان هفت ویژگی این کتاب ارزشمند اشاره کرد و گفت: استناد به منابع معتبر فریقین و نقد متون ضعیف، جامعیت و در عین حال گزیده نگاری از جمله ویژگی های این اثر است. بهره گیری از تبیین و تحلیل برای بازشناسی متون تاریخی و سنجش آن با کلمات خود حضرت و نیز انعکاس تمام ابعاد زندگی ایشان از قبل از تولد تا هنگامه شهادت از دیگر ویژگی های این کتاب است.

این مسئول ادامه داد: بعلاوه بیان فلسفه عزاداری پیروان اهل بیت و رد کردن مسائل خرافی و اقدامات نادرست در عزاداری از دیگر محورهای این کتاب است.

آیت الله ری شهری اظهار امیدواری کرد تا همه مسلمانان در سراسر جهان بتوانند این الگوی زندگی و مردانگی و مبارزه را سرمشق خود قرار دهند.

در این مراسم حجت الاسلام سید هاشم موسوی مدیر مرکز اسلامی انگلستان، دکتر عیسی جهانگیر مدیر کالج اسلامی، شیخ عباس جعفر مترجم کتاب، دکتر محمد علی اسماعیل مدیر ارتباطات مرکز اسلامی و دکتر امینه اینلُز به سخنرانی پرداختند.

شخصیت امام حسین (ع) مقتل نگاری و منابع مهم آن و نیز ویژگی های کتاب، محورهای اصلی این سخنرانی ها بود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha