۳۷۲ فقره جهیزیه به نوعروسان استان تهران پرداخت شد

تهران- ایرنا- معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان تهران اعلام کرد: در ۶ ماهه نخست امسال ۳۷۲ فقره جهیزیه با اعتبار یک میلیارد و ۸۸۵ میلیون تومان به نوعروسان استان تهران پرداخت شد.

محمد هادی سیف روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این موارد در قالب ۲۱۵ مورد کمک هزینه به نوعروسان، ۴۱ جهیزیه ازدواج مجدد زنان، ۱۵مورد برای دختران غیر تحت پوشش و ۱۰۱ فقره کمک هزینه ازدواج برای پسران بوده است.

وی با بیان اینکه میزان این وام های قرض الحسنه برای این افراد تا ۱۰ میلیون تومان پرداخت می شود گفت: هم اینک هیچ فردی منتظر دریافت وام خود نبوده، بلکه در صدد هستیم تا ماه جمادی الاول هیچ کس در نوبت دریافت وام قرار نگیرد.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان تهران همچنین از اعطای ۶ هزار و ۲۸۹ فقره وام قرض الحسنه امداد ولایت به مددجویان استان تهران خبرداد و گفت: در بازه ۶ ماهه نیز ۴میلیارد و ۷۸۲ میلیون و ۳۳۰ هزار تومان پرداخت شده است.

سیف اضافه کرد: همچنین توسط صندوق مهر ایران نیز ۸ هزار و ۶۸۰ فقره وام به ارزش ۵ میلیارد و ۴۹۶ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان در ۶ ماهه گذشته پرداخت شده است.

وی گفت: این وام ها در قالب کارگشایی، درمان، بدهی، هزینه تحصیلی و ودیعه مسکن و موارد دیگر بوده است.

به گفته معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان تهران میزان وام ها در بخش هزینه ها تا ۱۰میلیون و ودیعه مسکن تا سقف ۲۰میلیون تومان پرداخت می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها