هوشمند سازی پلیس قم گامی در راستای ارایه خدمات بهتر است

قم - ایرنا - فرمانده اتنظامی قم با اشاره به اقدام های ناجا برای تسهیل در خدمت رسانی به شهروندان گفت: اهتمام پلیس قم در حوزه هوشمند سازی گامی مهم در ارائه خدمات بهتر به مردم این استان می‌باشد.

به گزارش روز دوشنبه پایگاه خبری پلیس سردار سید محمود میرفیضی در جلسه با حجت الاسلام عسگر دیرباز رئیس دانشگاه قم اظهارداشت: پلیس با توجه به مسئولیتی که بر عهده دارد به عنوان "پلیس جامعه محور" حرکت خود را آغاز و در پی آن است تا در حوزه دانشی تحولی بوجود بیاورد.

وی افزود: در تمامی استان ها دفتر تحقیقات پلیس راه اندازی شده و امروز این نیرو در حوزه های علمی به عنوان یک صاحب نظر است.

میرفیضی تصریح کرد: در مجموعه ناجا موضوع های کشف جرم، راهنمایی و رانندگی و مهارت افزایی کارکنان به صورت علمی پیگیری تا پلیس در اجرای وظایف شکست هایی در حوزه ماموریتی نداشته باشد.

وی با اشاره به راه اندازی پژوهشکده دین و امنیت در قم اضافه کرد: با راه اندازی این پژوهشکده از ظرفیت و ارتباطات با مجموعه دانشگاه استفاده شده است.

 میرفیضی با بیان اینکه پلیس به عنوان مجاهد مسئول الزام‌های خاصی دارد گفت: طبق پروسه سه ساله از سوی ناجا و تا سال ۱۴۰۱ در حوزه هوشمند سازی در ارتباط با استفاده از فناوری در زمینه کشف علمی جرم که منجر به افزایش رضایتمندی مردم خواهد شد باید به نقطه مطلوب و تعریف شده برسیم از این رو در این رابطه در هفته نیروی انتطامی چندین طرح افتتاح و مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

وی نیازسنجی از دانشجویان را در حوزه های مرتبط با ماموریت پلیس در راهبرد این نیرو مهم ارزیابی و بر لزوم افزودن بندهایی ذیل انعقاد تفاهم نامه فی مابین در این رابطه تاکید کرد.

وی همچنین یادآور شد: بهره گیری مردم از خدمات پلیس از طریق تلفن همراه را از موضوع های بسیار حائز اهمیت در حوزه هوشمند سازی است.

فرمانده انتظامی قم با اشاره به افزایش تعامل ها با دستگاه قضایی در مدت مسئولیت خود در استان، هوشمند سازی و بهره گیری از این مهم در راستای کاهش سطح تماس کارکنان با مردم در جهت صیانت از آن ها، سلامت کار و ارائه خدمات بهتر به مردم همچنین کاهش مدت زمان پاسخگویی و رسیدگی به مطالبات مردمی را مهم ارزیابی کرد.

 سرمایه گذار چینی از سرعت عمل پلیس قم شگفت زده شد

سردار میرفیضی همچنین در گفت وگویی  با اشاره به شگفتی سرمایه گذار چینی از سرعت عمل پلیس قم اظهار داشت: در پی سرقت تلفن همراه یک سرمایه گذار چینی توسط ۲ موبایل قاپ، موضوع در دستور کار ماموران پاسگاه انتظامی سلفچگان استان قرار گرفت.

وی افزود: با تلاش رئیس و ماموران این پاسگاه در کمتر از پنج ساعت سارقان شناسایی و حین فروش تلفن همراه مسروقه دستگیر و تلفن همراه نیز به صاحبش تحویل داده شد.

فرمانده انتظامی قم تصریح کرد: این سرمایه گذار چینی طی نامه ای از پلیس قدردانی و بیان داشته از عملکرد پلیس ایران شگفت زده شده و باعث اعتمادش به سرمایه گذاری بیشتر در ایران شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها