حوادث قره باغ موجب نفوذ تفکرات تکفیری می‌شود

قم- ایرنا - آیت الله سید محمد علی علوی گرگانی از مراجع تقلید در واکنش به حوادث اخیر منطقه قره باغ در پیامی آورده است: حوادث اخیر منطقه قره باغ و درگیری نظامی بین ۲ طرف نزاع موجب آزار و اذیت مردمان غیر نظامی آن منطقه شده است، این مسائل موجب سوء استفاده برخی گروه‌ها و نفوذ تفکرات تکفیری و خطرناک در منطقه شده و به ضرر مردم خواهد بود.

به گزارش عصر دوشنبه مرکز خبر حوزه در متن پیام این مرجع تقلید آمده‌است: حوادث اخیر منطقه قره باغ و درگیری نظامی بین دو طرف نزاع موجب آزار و اذیت مردمان غیر نظامی آن منطقه شده است.

پیام ادامه یافته است: این مسائل موجب سو استفاده برخی گروه ها و نفوذ تفکرات تکفیری و خطرناک در منطقه شده و به ضرر مردم خواهد بود.

پیام حاکی حاکی است: لازم است کشورهای همجوار و مجامع بین المللی با رایزنی و لحاظ خواسته های مردم آن مناطق مخصوصا مسلمانان تصمیماتی را اتخاذ نمایند که به نفع کل منطقه و کشورها و موجب ایجاد آرامش و صلح شده و از هرگونه خونریزی جلوگیری به عمل آید.

وضعیت منطقه جدائی‌طلب قره باغ از ششم مهر (۲۷ سپتامبر) متشنج شده و ارمنستان و جمهوری آذربایجان یکدیگر را به آغاز جنگ متهم کرده‌اند.

جمهوری آذربایجان در این مناقشه با تکیه بر اصل حفظ تمامیت ارضی خواستار پایان اشغالگری ارمنستان شده و از سوی دیگر طرف ارمنی با استناد به اصل «حق تعیین سرنوشت» خواستار به رسمیت شناخته شدن حقوق ارامنه شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها