ایران آماده تسهیل مذاکرات میان آذربایجان و ارمنستان است

تهران- ایرنا- سفیر ایران در باکو با اعلام آمادگی کشورمان برای تسهیل در مذاکرات میان طرف‌های درگیر در منازعه قره باغ براساس قوانین بین‌المللی، بر احترام به تمامیت ارضی و تخلیه مناطق اشغال شده تاکید کرد.

«سید عباس موسوی» روز دوشنبه در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: ایران از نقض آتش بس از سوی جمهوری آذربایجان و ارمنستان متاسف است و حمله به غیرنظامیان و مناطق مسکونی را محکوم کرد.

 سفیر ایران در باکو اظهار داشت: ایران آمادگی‌اش برای تسهیل مذاکرات میان طرف‌های در جنگ را بر اساس قوانین بین‌المللی،  احترام به تمامیت ارضی و تخلیه مناطق اشغال شده اعلام می‌دارد.  

به گزارش ایرنا، «سعید خطیب‌زاده» امروز در واکنش به نقض آتش بس اعلام شده میان جمهوری آذربایجان و جمهوری ارمنستان گفت: جمهوری اسلامی ایران ضمن ابراز تاسف از نقض آتش بس اعلام شده در درگیری‌های اخیر میان جمهوری آذربایجان و جمهوری ارمنستان و دعوت از طرفین به خویشتنداری بیشتر، حملات موشکی به زیرساخت‌های حیاتی،  مناطق مسکونی شهرها و کشتار غیرنظامیان را محکوم کرده و با خانواده‌های داغدار ابراز همدردی می‌کند.

وی با بیان اینکه ایران مجددا از طرفین می‌خواهد ضمن پایبندی به آتش‌بس، گفت‌وگوهای خود را در چارچوب حقوق بین‌الملل و احترام به تمامیت ارضی یکدیگر و تخلیه شهرهای اشغالی از سر گیرند، اظهار داشت:  ایران در این راه آمادگی خود را برای تسهیل این گفت‌وگوها برای رسیدن به صلح و راه حل دایمی و پایدار در منطقه اعلام می‌دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha