۲۲ مهر ۱۳۹۹،‏ ۶:۴۴
کد خبرنگار: 780
کد خبر: 84073280
۲ نفر

برچسب‌ها

آیا روابط رژیم صهیونستی و امارات وارد فاز نظامی می شود؟

تهران- ایرنا- هنوز جوهر امضای توافق سازش میان امارات و بحرین با رژیم صهیونیستی خشک نشده که ابوظبی از تل آویو برای حضور در نمایشگاه نظامی دعوت کرده است.

دومین آثار و تبعات سازش با دعوت از مجموعه های تولیدات نظامی رژیم صهیونیستی توسط امارات رقم خورد و شرکت های ساخت تجهزات و سلاح های صهیونیستی که بیشتر آنها در برای هدف قرار دادن مسلمانان بکار می رود برای حضور در نمایشگاه نظامی ابوظبی که قرار است ۲۱ تا ۲۵ فوریه (سوم تا هفتم اسفندماه سال جاری) برگزار شود، حضور می یابند.

اولین آثار و تبعات سازش امارات با رژیم صهیونیستی هفته گذشته خود را نشان داد که در قالب بخشنامه ای از سوی اداره گردشگری ابوظبی، خرید، فروش و نوشیدن مشروبات الکلی در ابوظبی پایتخت امارات آزاد اعلام شد و دیگر نیازی به مجوز ندارد.

قرارداد سازش میان امارات متحده عربی و بحرین با رژیم صهیونیستی که در حضور دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا شامگاه سه شنبه (۲۵ شهریور ۱۳۹۹) به صورت رسمی امضا شد و این دو کشور کوچک عرب حاشیه خلیج فارس رابطه چندین ساله غیرعلنی خود را با صهیونیست ها آشکار و رسمی کردند، به سرعت آثار و تبعات خود را در امارات نشان داده و این کشور در ظاهر اسلامی حتی با حکم صریح خدا که در قرآن درباره مشروبات الکلی آمده، مخالفت کرده و همچنین از رژیم صهیونیستی به عنوان یکی از کشورهای ساخت سلاح های کشتار جمعی دعوت کرده است.

 شبکه صهیونیستی آی ۲۴ در این باره اعلام کرد که مقام‌های اماراتی از شرکت‌های تسلیحاتی و نظامی اسراییل برای شرکت در نمایشگاه بزرگ نظامی ابوظبی دعوت کردند.

همچنین شرکت‌های نظامی و تسلیحاتی امارات هم در نمایشگاه نظامی تل آویو که از اول تا سوم ژوئن ۲۰۲۱ (۱۱ تا ۱۳ خرداد ۱۴۰۰) برگزار خواهد شد، شرکت خواهند کرد.

این شبکه صهیونیستی همچنین اعتراف کرد که «روابط  نظامی بین اسرائیل و کشورهای عرب (حاشیه خلیج فارس) سال‌ها محرمانه بود، اما حالا کمتر از یک ماه پس از امضای قرارداد اسرائیل با امارات و بحرین به منظور برقراری روابط کامل دیپلماتیک، از شرکت‌های نظامی اسرائیل برای مشارکت آشکار در کنفرانس و نمایشگاه بین‌المللی دفاعی (آیدکس) که قرار است فوریه ۲۰۲۱ در ابوظبی برگزار شود، دعوت شده است».

نمایشگاه آیدکس به میزبانی ابوظبی هر دو سال یک بار و به مدت ۵ روز برگزار می‌شود و در آن شرکت‌های نظامی و تسلیحاتی، آخرین تولیدات خود را در معرض نمایش و فروش می‌گذارند و شرکت های نظامی رژیم صهیونیستی برای اولین بار و به طور علنی در آن شرکت خواهند کرد.

نمایشگاه امسال آیدکس قرار است با حضور بیش از ۱۰۰۰ شرکت از ۶۰ کشور جهان و رژیم صهیونیستی در امارات برگزار شود، اما به دلیل همه گیری ویروس کرونا در سراسر جهان قرار است نمایشگاه آتی در مقیاسی کوچک‌تر از قبل برگزار شود.

البته پیش از این رژیم صهیونیستی قرار بود در نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ دبی شرکت کند که به دلیل تعویق این نمایشگاه، در نمایشگاه آیدکس شرکت خواهد کرد.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی سال گذشته اعلام کرد، اسراییل در نمایشگاه اکسپو دبی مشارکت خواهد کرد، اقدامی که همان زمان نیز دقیقا نشان می داد تل آویو – ابوظبی به دنبال عادی‌سازی روابط می باشند.

** اهداف امارات از توافقات نظامی با رژیم صهیونیستی

رابطه غیررسمی نظامی امارات و رژیم صهیونیستی به قبل از توافق سازش باز می گردد و اماراتی ها برای غصب جنوب سرزمین یمن و جزیره سقطری (سوکاترا) پیش از توافق خیانت دست به دامن صهیونیست ها شده بودند.

با آغاز تهاجم ائتلاف عربی – آمریکایی به سرکردگی عربستان به یمن در ششم فروردین ۱۳۹۴ و تقسیم سیاسی این کشور به سه قسمت تحت کنترل نیروهای انصارالله و بخش زیادی از ارتش ملی یمن، نیروهای وابسته به منصور هادی رئیس جمهوری فراری و مستعفی یمن و شورای انتقالی یمن، تحولات شش سال گذشته این کشور نیز وارد مرحله جدیدی شد، اما این بار اوضاع با گذشته تفاوت بیشتری دارد و بنا بر اخبار دریافتی، نظامیان رژیم صهیونیستی و سازمان اطلاعات نظامی این رژیم موسوم به "آمان" با کمک نظامیان اماراتی در ماه های اخیر اقدام به آموزش برخی مزدوران یمنی در جنوب این کشور کرده اند.

 ورود علنی نظامیان و ماموران رژیم صهیونیستی به قضیه یمن، به دنبال اعلان اولیه توافق عادی سازی روابط میان ابوظبی و تل آویو در ۲۳ مرداد ماه، افشا شد و امارات سعی کرده به اهداف صهیونیستی و یا همان غصب جزیره راهبردی سقطری (سوکاترا) در اقیانوس هند که متعلق به یمن است، با کمک رژیم صهیونیستی جامه عمل بپوشاند.

 نیروهای مورد حمایت امارات در جنوب یمن موسوم به شورای انتقالی که در ژوئن گذشته (تیرماه) علیه نیروهای دولت مستعفی یمن (متحد ریاض)، در مجمع‌الجزایر جنوبی در «سقطری» کودتا کردند، به تلاش‌های خود برای گسترش تسلط بر این منطقه ادامه می‌دهند، اقداماتی که ممکن است در اجرای توافق موسوم به «ریاض» مانع ایجاد کند.

بر اساس گزارش های منابع یمنی و همچنین منابع غیر رسمی، امارات در ماه های اخیر اقدام به ایجاد اردوگاه‌های آموزشی در سقطری کرده و عضوگیری گسترده‌ای را در روستاهای این جزیره انجام داده و آموزش این نیروها را نیز به نظامیان صهیونیست و افسران اماراتی سپرده است.

اقدامات اخیر امارات به ویژه توافق سازش با رژیم صهیونیستی نشان می دهد که سران ابوظبی که نگاه گسترده و ویژه استعماری به یمن به ویژه مناطق جنوبی آن یعنی دو استان عدن و تعز و هم چنین جزیره سقطری (سوکاترا) دارند، هر روز نقشه جدیدی برای سیطره بر این کشور فقیر اسلامی می کشند، اقدامی که حتی رژیم آل سعود و دولت فراری و مستعفی منصور هادی نیز از آن رضایت ندارند، ولی در عین حال اماراتی ها نقشه های خود را با رژیم صهیونیستی به پیش می برند.

البته امارات تلاش دارد در رقابت با دیگر کشورهای عرب منطقه، خود را به عنوان قدرت اقتصادی منطقه مطرح کند و از این رو تصمیم به غصب بخش های جنوبی یمن به کمک صهیونیست ها گرفته تا از این طریق به آمال و آرزوهای خود دست یابد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =

سرخط اخبار جهان