سامانه حمایت از دانشجویان تحت پوشش بهزیستی راه اندازی شد

تهران- ایرنا- رئیس مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری سازمان بهزیستی کشور از راه اندازی سامانه دانشجویی برای دانشجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مجید رضازاده روز دوشنبه در جمع خبرنگاران درباره چگونگی ورود اطلاعات در سامانه دانشجویی به منظور واریز هزینه تحصیلی دانشجویان تحت پوشش توضیحاتی افزود: برای ساماندهی حمایت مالی از دانشجویان تحت پوشش شیوه نامه ای را به استان‌ها ابلاغ کرده ایم. در این شیوه نامه توضیح داده شده افرادی که مشمول دریافت حمایت های مالی هستند، چه کسانی هستند و به چه میزانی می‌توانند از این حمایت‌های مالی استفاده بکنند.

وی گفت: همه دانشجویان تحت پوشش بهزیستی که در سال‌های قبل وارد دانشگاه شدند و از طریق واحدهای استانی حمایت‌های مالی به آنها یا دانشگاه آنها پرداخته شده و هم دانشجویانی که امسال نتایج آنها خواهد آمد، قبول و وارد دانشگاه می شوند، می توانند وارد این سامانه بشوند.

رضازاده افزود: دانشجویان باید اطلاعاتی که سامانه می خواهد را وارد کنند البته ابتدا باید بعد رمز ورود و نام کاربری را بگیرند. البته این سامانه توضیحاتی داده شده که دانشجویان چطور رمز عبور را بگیرند.

وی گفت: برای ورود به سامانه، موبایل باید به نام خودش دانشجو باشد. بعد از ورود به سامانه باید اطلاعات مربوط به قبولی دانشگاه و نوع دانشگاه را وارد کنند و بعد از آن هم باید هر ترم اطلاعات ترم را وارد سامانه کنند تا بتوانیم کمک هزینه را برای آنها پرداخت کنیم.

وی گفت: افرادی که مشمول دریافت حمایت های مالی هستند با جزئیات توضیح داده شده و بر اساس شیوه نامه ای که در همان سامانه گذاشته شده است‌ اقدام کنند. طبق قانون موظف هستیم به معلولانی که در دهک درآمدی پایین، متوسط شدید و خیلی شدید هستند، حمایت مالی دانشجویی پرداخت کنیم.

رضازاده افزود: فرزندان مراکز شبه خانواده، فرزندان تحت پوشش بهزیستی در خانواده امداد بگیر و فرزندان انتقال یافته به زندگی مستقل هم مشمول دریافت ۱۰۰ درصد این شهریه می شوند که البته باید قبل از سن 16 سالگی در سازمان بهزیستی پذیرش شده باشند.

وی ادامه داد: برای دو گروه دیگر هم کمک هزینه و حمایت مالی را خواهیم داشت که شامل زنان سرپرست خانوار و فرزندان آنها و فرزندانی که سرپرست شوند یا معلول شدید یا خیلی شدید باشند است که باید در سازمان بهزیستی پرونده داشته باشند.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha