۱۱۴ مقاله علمی و پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت منتشر شد

جیرفت - ایرنا - معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی جیرفت از انتشار ۱۱۴ مقاله علمی و پژوهشی طی هفت سال گذشته در مجله این دانشگاه خبر داد.

فاطمه سیدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار با بیان اینکه شهریورماه سال گذشته مجله این دانشگاه ارتقاء پیدا کرد، اظهار داشت: با تلاش و پیگیری‌های مستمر، این مجله موفق به کسب مجوز علمی پژوهشی شد.

وی عمر فعالیت مجله دانشگاه علوم پزشکی جیرفت را هفت سال اعلام کرد و گفت: از ابتدای سال جاری شماره‌های مجله از ۲فصل‌نامه به فصل‌نامه تبدیل و در هر فصل به طور متوسط هشت مقاله علمی پژوهشی بر روی سایت مجله بارگذاری می‌شود.

سیدی مجله علمی پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت را فرصتی برای انعکاس مشکلات منطقه برشمرد و گفت: جنوب کرمان با هفت شهرستان و جمعیت یک میلیون نفر نیاز ضروری به مجله علمی پژوهشی داشت که این مهم محقق شده است.

وی اظهار داشت: این مجله به منظور گسترش و نشر مقالات معتبر محققان و صاحبنظران داخل و خارج از کشور به زبان فارسی با خلاصه انگلیسی در زمینه  تحقیقات جدید علوم پزشکی فعالیت می‌کند.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی جیرفت تاریخ شروع فعالیت مجله دانشگاه علوم پزشکی جیرفت را بهار سال ۱۳۹۲ دانست و گفت: این مجله با دریافت موافقت اصولی از کمیسیون نشریات علوم پزشکی کشور فعالیت خود را در حیطه علوم پزشکی و بهداشت آغاز کرد و نخستین شماره خود را به‌صورت «دوفصلنامه» در زمستان ۱۳۹۳ منتشر کرد.

وی هدف از انتشار مجله دانشگاه علوم پزشکی جیرفت را ارائه نظریه‌ها، نتایج پژوهش‌ها و دستاوردهای علمی در زمینه علوم پزشکی، بهداشتی و درمانی عنوان کرد و  افزود: با انتشار این مجله به‌دنبال ارتقای سطح کیفی آموزش و پژوهش، تبادل و توسعه آموخته‌ها و تجربیات تازه علمی و آشنا کردن دانش‌آموخته‌گان با آخرین یافته‌های علمی هستیم.

دانشگاه علوم پزشکی جیرفت یک سوم پهناورترین استان کشور را با هفت شهرستان جیرفت، کهنوج، منوجان، قلعه‌گنج، فاریاب، رودبار جنوب و عنبرآباد را با جمعیت یک میلیون نفر تحت پوشش دارد.

سرخط اخبار استان‌ها