۲۱ مهر ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۴۰
کد خبرنگار: 2583
کد خبر: 84072911
۰ نفر

برچسب‌ها

بحران کرونا مدیر هواپیمایی انگلیس را ناگزیر به استعفا کرد

لندن – ایرنا – شرکت «آی ای جی» که مالک شرکت هواپیمایی انگلیس (بریتیش ایرویز) است روز دوشنبه اعلام کرد که به دلیل کاهش سفرهای هوایی و ریزش تعداد مسافران بر اثر شیوع ویروس کرونا، الکس کروز مدیر بریتیش ایرویز استعفا کرده است.

به گزارش ایرنا، «لویس گالگو» رئیس «آی ای جی» تصریح کرد که بریتیش ایرویز با بدترین بحران در صنعت هواپیمایی رو بروست. او اعلام کرد که این شرکت ۴.۲ میلیارد یورو در شش ماهه نخست امسال (۲۰۲۰)، خسارت دیده درحالی که در شش ماهه نخست پارسال ۱.۱ میلیارد یورو سود کرده بود.

«گالگو» که ماه گذشته میلادی (سپتامبر) سکان «آی ای جی» را به‌دست گرفت در تلاش است تا برای فرار از ورشکستگی ۲.۷۵ میلیارد یورو کمک مالی از طریق سرمایه‌گذاران جمع‌آوری کند.  این شرکت انگلیسی-اسپانیایی تاکنون بیش از ۱۰ هزار نفر از کارکنان خود را برای تعدیل آثار سوء کرونا اخراج کرده است.

«ویلی والش» رئیس پیشین «آی ای جی» معتقد بود که برای بازگشت به آمارهای پیش از شیوع بحران کرونا، سه سال زمان لازم است. 

بحران شیوع کرونا برای شرکت‌های هوایی جهان به ویژه در اروپا، از سال ۱۹۵۵ به این سو سابقه نداشته و به گفته کارشناسان انتظار نمی‌رود این صنعت تا سال ۲۰۲۳ احیا شود.

بسیاری از شرکت های هواپیمایی در انگلیس برنامه های پروازی خود را کاهش و نیروهای خود را اخراج کرده‌اند.

چندی پیش بزرگترین خطوط هواپیمایی اروپا موسوم به رایان ایر اعلام کرد که بر اثر کرونا ۱۶۹ میلیون پوند ضرر کرده است.

این شرکت ایرلندی که از اواسط ماه مارس (فروردین) تا حدود یک ماه پیش (تیر) تقریبا تمام پروازهای خود را در سراسر اروپا زمین گیر کرد و به تازگی فعالیت‌های تجاری خود را از سر گرفته با صدور بیانیه‌ای، نسبت به تحمل خسارت‌های بیشتر اقتصادی بر اثر موج دوم کرونا در اروپا هشدار داد.

هم زمان آمار مبتلایان به کرونا در سراسر اروپا به سرعت رو به افزایش است. دولت انگلیس در نظر دارد تا محدودیت‌های کرونایی تازه‌ای را برای مهار این ویروس وضع کند که این مساله می‌تواند ضربه اقتصادی سنگینی را بر شرکت‌های هواپیمایی این کشور تحمیل کند.

نتایج تحقیقات انجمن بین‌المللی حمل و نقل هوایی که اوایل فروردین منتشر شد، نشان می‌دهد که شرکت‌های هواپیمایی انگلیس امسال حدود ۱۸ میلیارد پوند زیان خواهند دید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =