ماسک ارزان قیمت در اختیار تمام مسافران مترو قرار دارد

تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه با اشاره به اینکه دسترسی به ماسک ارزان قیمت برای مسافران تمام ایستگاه‌های مترو تهران وجود دارد، گفت:مسافران فقط با ماسک اجازه بهره‌برداری از خدمات مترو را دارند.

فرنوش نوبخت روز دوشنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: طرح اجباری شدن استفاده از ماسک از روز شنبه هفته جاری در پایتخت اجرایی و عملیاتی شد، گرچه شرکت مترو از ماه های گذشته طرح استفاده اجباری از ماسک را برای مسافران خود تعریف کرده بود اما هم اکنون با مسافری که ماسک نزند برخورد جدی صورت می گیرد.

وی افزود: با همکاری پلیس و ماموران شرکت مترو با فردی که ماسک نداشته باشد از داخل ایستگاه مترو اخراج می شود و تنها با زدن ماسک مسافر می تواند از خدمات مترو استفاده کند.

مدیرعامل شرکت مترو تهران ادامه می دهد: برای دسترسی آسان به ماسک برای مسافران در تمامی ۱۲۷ ایستگاه مترو عرضه ماسک ارزان قیمت انجام می شود و در زمینه تامین ماسک در شبکه مترو تهران مشکلی نداریم.

به گفته وی، هم اکنون تمامی مسافران مترو از ماسک استفاده می کنند و سرفاصله حرکت قطارها نیز بطور منظم انجام می شود تا شاهد ازدحام و شلوغی در داخل واگن ها نباشیم.

نوبخت تصریح کرد: با توجه به رفت و آمد کارمندان و اصناف در ساعات پیک شاهد ازدحام هستیم اما در سایر ساعات مشکلی وجود ندارد.

وی خاطرنشان کرد: این ساعات پیک از ساعت ۷ تا ۹ صبح و همچنین ۱۵ تا ۱۹ عصر و شب است و برای کاهش شلوغی در ساعات پیک فعلا نمی توان کاری انجام داد چرا در حال حاضر نمی توان واگنی به خطوط مترو اضافه کنیم.

نوبخت یادآور شد: مترو تهران یک شبکه گسترده است و در ایستگاه های تقاطعی بخاطر تبادل مسافران دو ایستگاه نیز در ساعات پیک با ازدحام مواجه می شویم.

به گفته وی، قبل از شیوع ویروس کرونا روزانه حدود ۲ میلیون مسافر داشتیم و الان به زیر یک میلیون مسافر رسیده اما با توجه به کاهش مسافر ما سرفاصله حرکت قطارها را افزایش ندادیم و در برخی خطوط از جمله ۲ و ۴ و یک این سرفاصله حدود ۳ دقیقه است.

مدیرعامل شرکت مترو تهران ادامه داد: برای جلوگیری از شلوغی و با توجه به کاهش مسافر سرفاصله حرکت قطارها کاهش پیدا نکرد و برای جلوگیری از ازدحام و شلوغی از شهروندان می خواهیم در ساعات پیک از سفرهای غیرضروری خودداری کنند تا این شلوغی کمتر شود.

ناوگان مترو تهران در ۷ خط و ۱۲۷ ایستگاه فعال است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha