۲۱ مهر ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۲۲
کد خبرنگار: 1375
کد خبر: 84072582
۲ نفر

برچسب‌ها

احداث جاده سلامت سمیرم پس از ۲ سال وقفه آغاز شد

اصفهان- ایرنا- شهردار سمیرم گفت: کار زیرسازی و احداث جاده سلامت در مسیر آبشار معروف این شهر پس از ۲ سال وقفه آغاز شده است.

کوروش صابری روز دوشنبه در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: طرح بلوار سلامتی یا همان جاده سلامت شهر سمیرم از تابستان سال ۹۷ آغاز شد اما در همان مراحل اولیه کار نیمه کاره رها شد.

به گفته وی در سال های ۹۸ و ۹۷ حدود ۳۰ میلیارد ریال اعتبار برای احداث این جاده هزینه شد و اعتراض ساکنان و مردم را در پی داشت.

شهردار سمیرم طول اجرای این طرح را حدود ۲ کیلومتر اعلا و اضافه کرد: همان سال عملیات راهسازی و تسطیح این جاده از میدان مسکن مهر تا ورودی آبشار سمیرم با ۲۰ میلیارد ریال اعتبار انجام شد اما با اتمام اعتبار ادامه کار موقف شد.

صابری خاطرنشان کرد: مجری طرح همان زمان شهرداری بود و اعتبار ۲۲ میلیارد ریالی اجرای مرحله اول این جاده را اداره راه و شهرسازی به شهرداری داده بود.

وی ادامه داد: امروز با گذشت بیش از ۲ سال از توقف اجرای طرح، شهرداری کار زیرسازی و جدول‌گذاری بخش اصلی را آغاز کرده و تلاش داریم قبل از سردتر شدن هوا آسفالت محل را تامین کنیم.

شهردار سمیرم خاطرنشان کرد: ادامه کار بلافاصله با کامل شدن حفاری شبکه جمع‌آوری فاضلاب شهری در این مسیر آغاز شده اما اجرای کامل همه آیتم‌های جاده سلامت بویژه در بخش گردشگری نیاز به اعتبار زیادی دارد که از توان شهرداری خارج است.

فرماندار سمیرم پیش از این گفته بود، شهردار سابق سمیرم مشاورانی برای احداث جاده سلامت گرفت و هزینه‌های زیادی در این بخش کرده بود اما با رفتن وی خبری از آن مشاوران نیست و اعضای شورای شهر می‌گویند اعتبار برای ادامه ساخت این جاده، وجود ندارد.

رئیس اداره راه و شهرسازی همان زمان گفته بود: اعتبار این طرح از محل تبصره عمران و بهسازی شهری در ستاد بازآفرینی شهری و احیای بافت‌های فرسوده تصویب شده بود که برای اجرا به شهرداری واگذار شد اما شهرداری سمیرم مدعی است همه ۲۲ میلیارد ریال اعتبار اجرای طرح جاده سلامت را در این مدت هزینه کرده است.

علی‌رضا طایی  با انتقاد از شهردار وقت خاطرنشان کرد: شهرداری فاکتورها و اسنادی ارائه کرد اما به نظر می‌رسد باید این موضوع بیشتر بررسی شود تا مشخص شود، این اعتبار میلیاردی چطور هزینه شده و چرا پیشرفت کار محدود و ناچیز بوده است.

همچنین ۴۰۰ میلیون تومان برای جاده انحرافی دسترسی به آبشار سمیرم از محل شهرک آبشار گام ۲ هزینه شد که این مسیر انحرافی مشکلاتی را برای ساکنان  به دنبال داشته است.

خبرنگار ایرنا خرداد ماه سال گذشته و تیرماه امسال، گزارش هایی در رابطه با توقف اجرای این طرح در محدوده منطقه نمونه گردشگری آبشار در جنوب سمیرم تهیه کرده و مشکلاتی از جمله ایجاد  گرد و خاک در فصل گرم و گل و لای در فصل سرما، تفاوت ارتفاع درب ورودی خانه‌های مسیر تخریب شده با جاده و همچنین تردد از مسیر جایگزین و انحرافی را یادآور شده بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =