۶۰ میلیارد ریال برای بازسازی پردیس سینما بهمن شهرکرد هزینه شد

شهرکرد- ایرنا- مدیر امور سینمایی حوزه هنری چهارمحال و بختیاری گفت: برای بازسازی پردیس پنج سالنه سبنما بهمن شهرکرد تاکنون ۶۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

مهدی حسن‌زاده شامگاه یکشنبه در نشست علنی شورای اسلامی شهرکرد تاکید کرد: این مبلغ از اعتبارات ملی سازمان سینمایی حوزه هنری کشور و موسسه فرهنگی تبلیغاتی بهمن سبزِ حوزه هنری و با حمایت موسسه سینماشهر تامین و هزینه شد.
وی افزود: بازسازی پردیس سینمایی بهمن شهرکرد تاکنون ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و تکمیل و بهره‌برداری تا یک‌ماهه دیگر از آن نیازمند ۲۰ میلیارد ریال اعتبار دیگر است.
حسن‌زاده تصریح کرد: بخش ساختمان و ابنیه‌سازی پردیس سینمایی بهمن شهرکرد به پایان رسیده و بهره‌برداری از این طرح فقط به خریداری و نصب تجهیزات نیاز دارد.
وی یادآور شد: در روند بازسازی پردیس سینمایی بهمن شهرکرد، یک سالن با ظرفیت ۴۸۳ صندلی به چهار سالن کوچک‌تر با ۴۰۱ صندلی و بخش سینما روباز با قابلیت چتر باز و بسته‌شو ویژه چهار فصل سال تبدیل شد.
مدیر امور سینمایی حوزه هنری چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: با این اقدام می‌توان روزانه به‌ صورت همزمان ۱۰ فیلم در پردیس سینمایی بهمن شهرکرد اکران کرد.
وی گفت: با این اقدام شهرکرد دیگر از دور اکران فیلمهای سینمایی روز ایران عقب نخواهد ماند. ‌
حسن‌زاده تاکید کرد: به‌ دنبال بازسازی پردیس سینمایی بهمن شهرکرد سالن‌های مخصوص برگزاری کنفرانسها و همایش با عایق‌های صوتی و حرارتی در آن پیش‌بینی شده است.
وی افزود: با بازسازی پردیس سینمایی بهمن شهرکرد درجه این سینما از ممتاز به مدرن (بالاترین رتبه سینمایی) ارتقا یافت.
رییس شورای اسلامی شهرکرد نیز گفت: بازسازی و فضاسازی پردیس سینما بهمن مرکز چهارمحال و بختیاری یک اقدام فرهنگی مطلوب به‌شمار می‌رود.
فرهاد رئیسی تاکید کرد: شهرداری شهرکرد با مصوبه شورای اسلامی مرکز چهارمحال و بختیاری برای اجرای این طرح همکاری‌هایی در صدور پروانه و تامین بخشی از مصالح و ماشین‌آلات داشته است.
وی یادآور شد: مدیریت شهری برای کمک به تامین بخشی از هزینه‌های مربوط به پردیس سینما بهمن شهرکرد پیگیری می‌کند.
رئیسی تصریح کرد: با توجه به پیش‌بینی و راه‌اندازی سالن‌های همایش و کنفرانس در مجموعه پردیس سینما بهمن شهرکرد می‌توان برخی از نشست‌های مهم استانی را در این مکان برگزار کرد.
وی اظهار داشت: تکمیل و بهره‌برداری سریع‌تر از پردیس سینما بهمن شهرکرد از مهم‌ترین طرح‌های موثر در توسعه زیرساخت‌های فرهنگی شهری به‌شمار می‌رود.
به گزارش ایرنا،این سینما سال ۱۳۸۶ از سوی حوزه هنری چهارمحال و بختیاری بازسازی و بهسازی شد و فعالیت خود را پس از چندین سال توقف آغاز کرد.
شهرکرد به‌ عنوان مرکز چهارمحال و بختیاری ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha