نادال، جوکوویچ را له کرد و به فدرر رسید؛ ماتادور ۲۰تایی شد

تهران- ایرنا- رافائل نادال با شکست مقتدرانه نوواک جوکوویچ برای سیزدهمین بار فاتح رولند گروس شد و به بیستمین قهرمانی خود در گرنداسلم‌ها رسید تا در کنار راجر فدرر قرار بگیرد.

به گزارش ایرنا، از ساعت ۱۶:۳۰ دقیقه امروز به وقت تهران فینال مسابقات گرند اسلم ۲۰۲۰ بین مردان شماره یک و دوی جهان یعنی نوواک جوکوویچ صرب و رافائل نادال اسپانیایی آغاز شد که در پایان این مرد ماتادور بود که موفق شد با اقتدار حریف قدرتمند خود را با نتیجه سه بر صفر شکست دهد.

نادال از ابتدا با روحیه، صلابت و آمادگی بیشتری مسابقه را آغاز کرد. او در ست اول با نتیجه عجیب و تاریخی ۶ بر صفر به برتری رسید. در ست دوم با حساب ۶ بر ۲ بازهم صدرنشین جهان را از پیش رو برداشت و کار به ست سوم رسید. در این ست جوکوویچ هر چه در توان داشت برای جبران گذاشت ولی نتوانست از پس رافا بربیاید و با نتیجه هفت بر پنج شکست خورد تا در مجموع با حساب سه بر صفر شکست بخورد.

نادال که پیش از این هم نشان داده بود سلطان بی‌چون و چرای زمین‌های حاکی است؛ این بارهم قهرمان شد و سیزدهمین جامش در فرانسه را به دست آورد. او همچنین با بردن بیستمین جام خود در مسابقات گرنداسلم به روجر فدرر رسید و با او مساوی شد تا حالا در کنار مرد سوییسی پرافتخارترین تنیسور تاریخ باشد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =