مسجد جامعی نسبت به گودبرداری‌های غیرقانونی به شهرداری تهران تذکر داد

تهران- ایرنا- عضو شورای اسلامی شهر تهران درباره گودبرداری‌های غیرقانونی و غیرکارشناسی به شهرداری تذکر جدی داد.

به گزارش ایرنا، احمد مسجدجامعی در دویست و چهل و یکمین جلسه  شور گفت: می‌خواهم تذکر جدی به شهرداری بدهم که نسبت به گودبرداری‌های غیر قانونی و غیر کارشناسی که در برخی مواقع موجب تخریب و نشست خانه‌های همجوار می‌شود برخورد جدی‌تری داشته باشند و از کمیسیون شهرسازی بخواهم برای اینگونه مسائل چاره‌اندیشی کند که جان و سرمایه مردم به خاطر بی مبالاتی برخی افراد منفعت طلب به خطر نیافتد.

وی به ریزش ساختمان درخیابان ابوذر اشاره کرد و گفت: خودم در دوره شورای سوم تجربه شخصی و عینی در خصوص ریزش ساختمان‌مان داشتم و با مشکل مواجه شدم، منزل مسکونی ما در نیمه شب بر اثر گودبرداری غیر اصولی همسایه ترک برداشت و تخریب شد.

به گفته این عضو  شورای شهر تهران، این واقعه باعث شد ما، مادرم و برادرم شبانه مجبور به تخلیه منزل‌هایمان شویم و حدود دو ماه با مشکل اسکان مواجه بودیم و در نهایت هم به آن خانه نتوانستیم برگردیم.

وی ادامه داد: همان زمان و  در همان ابتدای خاکبرداری منزل همسایه ما، مهندس حسن‌پور که در شورا حضور داشتند، پیش بینی کردند آن نحوه گودبرداری به تخریب این خانه ‌منجر می‌شود ولی آقایی که سازنده آنجا بودند گفتند من سازنده برج میلاد هستم که آقای حسنپور در پاسخ ایشان به مزاح گفتند برج میلاد را هم اگر شما ساختید فرو می ریزد.

مسجد جامعی با بیان اینکه در نهایت خانه ما تخریب شد یادآور شد: مشکل اینجاست کسانی که منازلشان تخریب می‌شود غالبا به حق و حقوق خود هم نمی‌رسند، زیرا سازندگان از امکانات و حمایت های بیشتر و گاه خاص برخوردارند.

وی با اشاره به اینکه در تخریب خانه خیابان ابوذر عوارض جانی هم وجود داشته است گفت: می‌خواهم تذکر جدی به شهرداری بدهم که نسبت به گودبرداری‌های غیر قانونی و غیر کارشناسی که در برخی مواقع موجب تخریب و نشست خانه‌های همجوار می‌شود برخورد جدی‌تری داشته باشند و از کمیسیون شهرسازی بخواهم برای اینگونه مسائل چاره‌اندیشی کند که جان و سرمایه مردم به خاطر بی مبالاتی برخی افراد منفعت طلب به خطر نیافتد.

عضو شورای شهر تهران در ادامه محمد سالاری رئیس کمیسیون شهرسازی شورای شهر تهران را خطاب قرار داد و گفت:  آقای سالاری! چون با این موضوع شخصا درگیر بودم و به همراه همه خانواده نیمه شب مجبور به ترک ساختمان شدیم، باید بگویم این مسئله با مشکلات بسیاری برای حادثه دیدگان همراه است که باید به آن توجه شود. صحبت یک شب، دو شب نیست. خود ما مدتی در هتل اقامت داشتیم تا مکان مناسبی را برای اجاره نشینی پیدا کنیم به دلیل اینکه این مشکلات را شخصا گذراندم می‌دانم چقدر دشوار است و به همین دلیل می‌خواهم هرچه سریعتر اقداماتی جدی تر و پیشگیرانه در این خصوص انجام پذیرد.

منزلت پایدار شجریان

مسجدجامعی با اشاره به درگذشت محمدرضا شجریان نیز گفت: درباره مرحوم شجریان پیشترها یادداشت هایی نوشته و سخنانی گفته ام که در اینجا فقط به خواندن بیتی بسنده میکنم:

غیر از هنر که تاج سر آفرینش است          دوران هیچ منزلتی پایدار نیست

وی با اشاره به درگذشت یکی از همکارانشان در شورای شهر اشاره کرد و گفت: آقای احمد مظاهری که در شورای شهر تهران همکار ما بودند، دو هفته پیش فوت شدند، ایشان فوق لیسانس فلسفه از دانشگاه تهران بودند و تألیفاتی هم داشتند و با انجمن حکمت و فلسفه و مرکز گفتگوی تمدن ها همکاری می کردند.

عضو شورای شهر افزود: وی در دوره سوم در کمیسیون فرهنگی و ستاد شورایاری‌ها، البته در زمانی که در دبیرخانه شورایاری ها ۷،۸ نفر فعالیت داشتند، همکار نزدیک ما بودند و مسئولیت پهنه جنوب تهران را بر عهده داشتند، در دوره چهارم با آقای شجاع‌پوریان همکاری می کردند که به دوستی پایدار بین آنها انجامید، در شورای پنجم هم مدتی در کنار آقای مجید فراهانی بودند و دوباره به تعبیر خودشان به خانه پدری برگشتند و همراه و همکار نزدیک ما شدند، به هر حال نزدیک به ۱۰ سال در همین شورا در کنار اعضا و کارشناسان گذراندند.

وی به بیان ویژگی های اخلاقی احمد مظاهری پرداخت و گفت: همان طور که همکار دانشگاهیش درباره وی نوشت او کسی بود که هم سکولارها و هم مسلمان ها به درستی و صداقتش گواهی می دادند، به هر حال درگذشت ایشان را به خانواده و همکارانش تسلیت عرض می کنم. خواستم در اینجا یادی کنم از تلاش‌های ایشان و آن را گرامی بدارم.

مزار مرحوم باغچه بان نیاز به مرمت دارد

مسجدجامعی در ادامه به روز جهانی ناشنوایان پرداخت و گفت: یکی از روزهای مهرماه روز جهانی ناشنوایان هست، مرحوم جبار باغچه‌بان زحمات بسیاری برای جامعه ناشنوایان کشید و راه های جدیدی برای آموزش آنان ابداع کرد و نخستین مدرسه ناشنوایان را بنیان نهاد. مزار ایشان درمجموعه خاندان اشتری در کنار چشمه علی است و لازم است به این مزار رسیدگی شود.

عضو شورای شهر تهران در ادامه گفت: در سنگ مزار او دو بیت شعر هم از خودش حک شده است که من از طبع شعر ایشان خبر نداشتم و این شعر را من در جایی یادداشت کردم که منتشر هم شده است. این جا هم شعرشان را می خوانم:

تعظیم بر آنکه بر عدد می‌ناید          تعظیم بر آنکه عدد از او زاید

تعظیم بر آنکه می‌نپاید جز او           در او متغیر همه او می‌پاید

وی همچنین بهسازی مقبره مرحوم جبار باغچه بان را مورد نظر قرار داد و اظهار داشت: همان زمانی که به بازدید مزار ایشان رفتم، مرمت آن را با شهردار محترم در میان گذاشتم اما اقدامی صورت نگرفت، امید دارم در این دوره اقدام شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha