۷۷۹ بیمار کرونایی در مراکز درمانی قم تحت معالجه قرار دارند

قم - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: در حال حاضر ۷۷۹ بیمار کرونایی در بیمارستان ها و مراکز درمانی قم بستری هستند که وضعیت ۱۵۷ تَن از آنها وخیم است.

به گزارش عصر یکشنبه روابط عمومی علوم پزشکی قم محمد رضا قدیر با اشاره به پذیرش ۱۴۷ تَن با تشخیص احتمالی و مشکوک به کرونا در مراکز درمانی قم طی شبانه روز منتهی به بیستم مهرماه اظهار داشت: ۱۱۳ تَن نیز در بخش ها و تحت نظر اورژانس بیمارستان بستری شدند.

قدیر ترخیص ۹۹ تَن از کل بیمارانی که طی روزهای گذشته بستری بودند را نیز مورد توجه قرار داد و گفت: در ۲۴ ساعت گذشته چهار تَن از بیمارانی که نتیجه آزمایش کرونای آنها مثبت بود نیز جان خود را از دست دادند. 

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بازرسی های صورت گرفته توسط کارشناسان بهداشتی معاونت بهداشتی علوم پزشکی قم از پلمب و جلوگیری از فعالیت هشت واحد بازی های رایانه ای خبر داد و گفت: این واحدها در راستای توجه نکردن به محدودیت های کرونایی و همچنین عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی پلمب شدند.

رئیس علوم پزشکی قم افزود: از ادامه فعالیت یک واحد آموزشگاه زبان نیز به علت بی توجهی به رعایت محدودیت ها به منظور قطع زنجیره انتقال کرونا، جلوگیری به عمل آمد.

وضعیت کرونا در قم از روز بیستم شهریورماه و به دنبال افزایش قابل توجه بیماران و مبتلایان این بیماری فوق قرمز شده است.

ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد،  ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند./

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =

سرخط اخبار استان‌ها