احتمال میزبانی پرسپولیس از فینال لیگ قهرمانان زیاد نیست/ تذکر اولین اقدام فیفا است

تهران- ایرنا- مدیر امور بین‌الملل باشگاه پرسپولیس با بیان اینکه امروز باشگاه پرسپولیس برای میزبانی در فینال آسیا درخواستش را برای کنفدراسیون فوتبال آسیا (ای‌اف‌سی) ارسال می‌کند، اظهار داشت: در حکمی که به دست ما رسیده تنها پنجره نقل و انتقالاتی باشگاه تا زمان پرداخت مطالبات برانکو بسته است و جریمه دیگری تاکنون به باشگاه نرسیده است.

به گزارش ایرنا، امیرعلی حسینی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به جرایم احتمالی باشگاه پرسپولیس در صورت عدم پرداخت مطالبات برانکو اظهار داشت: در حکمی که به باشگاه ابلاغ شده، تنها بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی تا زمان پرداخت مطالبات برانکو ذکر شده است. هنگامی که پول برانکو پرداخت شود پنجره هم باز می‌شود.

وی در مورد خطر کسر امتیاز از باشگاه افزود: نمی‌توانم در این مورد اظهار نظر قطعی کنم اما تجربه نشان داده قبل از اینکه حکمی بخواهد علیه باشگاه صادر شود، پیش از آن فیفا موضوع را گوشزد می‌کند و فرصت می‌دهد. چنین نامه‌ای دریافت نکردیم.

مدیر امور بین‌الملل باشگاه پرسپولیس در مورد اینکه وکیل برانکو اعلام کرده امروز (یکشنبه) آخرین مهلت پرداخت مطالبات این مربی است، خاطرنشان کرد: من این مسائل را از رسانه‌ها خواندم اما فیفا هیچ چیزی به ما اعلام نکرده است.

حسینی اضافه کرد: رای بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی روز ۲۲ شهریورماه به ما ابلاغ شد و با توجه به مهلت۳۰ روزه این فرصت ۲۱ شهریورماه به پایان رسید. این پول ۲۲ شهریور پرداخت نشد و پنجره بسته شد اما وقتی پول پرداخت شود پنجره باز می‌شود.

وی در مورد اینکه فیفا از باشگاه پرسپولیس خواستار ارائه مستندات در مورد جذب بازیکن جدید شده، خاطرنشان کرد: فیفا از ما چیزی نخواسته و به فیفا هم مربوط نمی‌شود چرا که در بازه زمانی مشخص که از قبل تعریف شده بود، ما بازیکنانمان را جذب کردیم در سازمان لیگ هم قراردادها را ثبت کردیم. دو مدرک هم از کنفدراسیون فوتبال آسیا دریافت کردیم و نامه‌های مجاز را داریم.

مدیر امور بین‌الملل باشگاه پرسپولیس در مورد احتمال محرومیت پرسپولیس از حضور در میادین بین المللی خاطرنشان کرد: در مجموع آنچه در کتاب قانون تعریف شده مرحله اول تذکر است. بعد توبیخ رسمی، بسته شدن پنجره نقل و انتقالات، کسر امتیاز، سقوط به لیگ پایین‌تر، بعد فدراسیون‌های ملی از حضور در میادین بین المللی جرایمی است که مرحله به مرحله اعمال می‌شود اما در رای ما تنها آمده که که پنجره بسته شده و بلافاصله پس از پرداخت مطالبات هم باز خواهد شد.

وی تصریح کرد: ما رای کمیته انضباطی فیفا را داریم که از همه مراجع بالاتر است. در رای به صراحت آمده است که تنها پنجره نقل و انتقالاتی بسته شده است.

مدیر امور بین الملل باشگاه پرسپولیس خاطرنشان کرد: پرونده آل‌کثیر باید اعتراضمان را اعلام کنیم. منتظریم شرح تفصیلی رای (گرند رای) بیاید. پس از آن سه روز فرصت اعتراض داریم. همچنین تا پنج روز آینده پس از ارسال گرند رای هم باید مستنداتمان را ارسال کنیم.

حسینی در مورد درخواست باشگاه پرسپولیس برای بخشیده شدن اخطار وحید امیری تصریح کرد: باشگاه درخواستی نداده اما از فدراسیون فوتبال استعلام گرفتیم و از آنها درخواست کردیم تا این موضوع را پیگیری کردیم.

وی در مورد احتمال میزبانی پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان آسیا خاطرنشان کرد: درخواست میزبانی خواهیم داد و امروز نامه درخواستمان را به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال خواهیم کرد. قبل آغاز بازی‌ها خواستند که کشورهای مورد نظر درخواستشان را ارائه دهند که تنها قطر شرایطش را داشت. ما نامه را ارسال می‌کنیم اما من احتمال میزبانی را زیاد نمی‌بینم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha