مادران شهیدان مصور، شالبافی، باغبانی و سعیدی به فرزندان شهید خود پیوستند

تهران - ایرنا - مادران شهیدان «احمد و محسن عکاس مصور»، «محمد زمان و علی اکبر شالبافی»، «محمدرضا و احمدرضا باغبانی مشکانی» و «قاسم، جاسم و احمد سعیدی» به فرزندان شهید خود پیوستند و همچنین «رضا دژخی» و «محمد فدوی بوستانی» جانبازان ۷۰ درصد آسمانی شد.

به گزارش روز یکشنبه حوزه ایثار و شهادت ایرنا، مرحومه «بی بی مریم کابلی موسوی» مادر شهیدان «احمد و محسن عکاس مصور» پس از سال‌ها تحمل دوری از فرزندان شهیدش بر اثر ایست قلبی در سن ۸۶ سالگی دعوت حق را لبیک گفت.


پیکر مادر شهیدان در بهشت رضای مشهد مقدس پس از ادای احترام مسئولان تشییع و در قطعه صالحین این گلزار مطهر به خاک سپرده شد.
شهیدان احمد و محسن عکاس مصور سال ۴۰ و ۴۲ چشم به جهان گشودند و  سال ۶۲ به مقام رفیع شهادت نائل آمدند.

مادر شهیدان «شالبافی» آسمانی شد

حاجیه خانم «نصرت کوچکی» مادر شهیدان «حاج محمد زمان و علی اکبر شالبافی» به علت کهولت سن، دارفانی را وداع گفت و به فرزندان شهیدش پیوست.
شهید «حاج محمد زمان شالبافی» سال ۶۴ در عملیات والفجر هشت و پاسدار شهید «علی اکبر شالبافی» سال ۶۵ در عملیات کربلای پنج به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

مادر شهیدان «باغبانی‌مشکانی» به فرزندان شهیدش پیوست

حاجیه خانم «بتول رخشان» مادر شهیدان «محمدرضا و احمدرضا باغبانی مشکانی» پس از تحمل سال‌ها دوری از فرزندان شهیدش بر اثر بیماری و کهولت سن به فرزندانش پیوست.
پیکر مطهر این مادر بزرگوار در شهر مشکات از توابع شهرستان کاشان تشییع و در گلزار شهدای مشکات به خاک سپرده شد.


شهید احمدرضا باغبانی مشکانی متولد سال ۴۲ در کاشان، سال ۶۲ در مریوان بر اثر اصابت ترکش به فیض شهادت نائل و در گلزار شهدای مشکات به خاک سپرده شد.
شهید محمدرضا باغبانی مشکانی سال ۴۷ در روستای مشکات از توابع شهرستان کاشان چشم به جهان گشود و سال ۶۴ در اشنویه بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید و در کنار برادرش به خاک سپرده شد.

مادر شهیدان «سعیدی» آسمانی شد

«حاجیه خانم حبیبه طرفی» مادر گرامی شهیدان معزز «قاسم، جاسم و احمد سعیدی» به فرزندان شهیدش پیوست.
آیین تشییع و تدفین این مادر صبور و ایثارگر با حضور جمعی از بستگان و با توجه به شیوع بیماری به‌صورت محدود برگزار شد.
شهیدان «قاسم، جاسم و احمد سعیدی» در تاریخ ۲۰ آذر سال ۱۳۶۰ بر اثر بمباران هوایی دشمن بعثی به فیض شهادت نائل شدند.

«رضا دژخی» جانباز ۷۰ درصد به یاران شهیدش پیوست

جانباز گرانقدر ۷۰ درصد «رضا دژخی» از شهرستان بجنورد استان خراسان شمالی پس از سال‌ها تحمل درد و رنج ناشی از جراحات جنگی به یاران شهیدش پیوست.

پیکر این شهید والامقام تشییع و به خاک سپرده شد.


جانباز شهید رضا دژخی که از کارآفرینان و قهرمانان ورزشی استان خراسان شمالی بود در رقابت‌های قهرمانی جانبازان کشور که در شهر چابهار استان سیستان و بلوچستان در سال ۱۳۹۰ برگزار شد در ماده تپانچه بادی کلاس پزشکی شدید ریوی به مقام قهرمانی رسید.
وی هم‌زمان با راه‌اندازی چندین کسب‌وکار برای بیش از صدها نفر اشتغال‌زایی کرد و جزو کارآفرینان برتر استان خراسان شمالی محسوب می‌شد.

«محمد فدوی بوستانی» جانباز ۷۰ درصد به خیل شهدا پیوست

«محمد فدوی بوستانی» جانباز سرافراز ۷۰ درصد از شهرستان رشت پس از سال‌ها تحمل درد مجروحیت دوران دفاع مقدس بر اثر رنج ناشی از جراحات جنگی به مقام رفیع شهادت نائل آمد.

مراسم تشییع پیکر جانباز شهید محمد فدوی بوستانی در گلزار شهدای رشت برگزار شد.

وی از نیروهای اعزامی سپاه به عملیات‌های جنگی در سال ۶۳ در منطقه کردستان بود که به مقام جانبازی نائل آمد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha