سه هزار کودک کهگیلویه و بویراحمد سبد غذایی دریافت کردند 

یاسوج- ایرنا- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد گفت: سه هزار کودک زیر پنج سال دچار سوء تغذیه این استان از ابتدای امسال تاکنون و در قالب طرح ملی «همسفره» سبد غذایی دریافت کرده اند. 

قباد مبشری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این کودکان با همکاری مراکز بهداشتی کهگیلویه و بویراحمد شناسایی و  برای دریافت سبد غذایی به کمیته امداد امام خمینی (ره) استان معرفی شده اند.  

وی افزود: اعتبار هزینه شده برای تأمین این تعداد سبد غذایی افزون بر ۹ میلیارد ریال بوده است. 

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: سبدهای غذایی ویژه کودکان زیر پنج سال دچار سوء تغذیه این استان  شامل حبوبات، ماکارونی، برنج، روغن و گوشت است. 

مبشری عنوان کرد: کمک به رفع سوء تغذیه کودکان زیر پنج سال کشور و کهگیلویه و بویراحمد یک طرح حمایتی است که با مشارکت کمیته  امداد امام خمینی (ره) و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اجرا می شود. 

وی ابراز داشت: پس از پایش مستمر و کنترل دوره ‌ای کودکان زیر پنج سال دچار سوء تغذیه کهگیلویه و بویراحمد و سنجش سلامت آنان  در دوره ‌های زمانی ۶ ماهه، کودکان بهبود یافته از چرخه دریافت سبد غذایی خارج‌ و کودکان جدید جایگزین می‌ شوند. 

مبشری گفت: نیکوکاران بومی و غیربومی و مردم نوعدوست کهگیلویه و بویراحمد می ‌توانند در قالب طرح ملی «همسفره» به منظور تأمین  منابع مالی مورد نیاز برای رفع سوء تغذیه کودکان زیر پنج سال این استان همکاری و مشارکت کنند. 

افزون بر ۴۵ هزار خانوار با جمعیتی بیش از ۱۱۴ هزار نفر زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد هستند. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها