پیکر سه شهید تازه‌تفحص‌شده در خراسان شمالی تشییع می‌شود

بجنورد- ایرنا- معاون فرهنگی و هنری اداره‌کل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی گفت: پیکر سه شهید استان در دوران دفاع مقدس، که اخیرا تفحص و هویت آنان مشخص شده است، فردا - دوشنبه - برای خاکسپاری وارد استان می‌شود.

جواد کهنسال روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پیکر مطهر این شهیدان شامل محمدحسین ایمانی، قربانعلی کبریایی و حمیدرضا قویدل، فردا پس از ورود به بجنورد، برای تشییع و تدفین در زادگاهشان به شهرستان های اسفراین، فاروج و جاجرم انتقال خواهد یافت.

وی افزود: اجسام مطهر این شهدا که همگی از نیروهای بسیجی بوده اند، توسط گروه های تفحص کمیته جستجوی مفقودان ستاد کل نیروهای مسلح کشف و شناسایی شده است.

معاون فرهنگی و هنری اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی گفت: شهید محمدحسین ایمانی، فرزند محمد، متولد ۶ تیرماه ۱۳۴۴ است که هشتم مردادماه ۱۳۶۲ در ۱۸ سالگی در منطقه عملیاتی فکه به فیض رفیع شهادت نائل شده است.

کهنسال ادامه داد: شهید قربانعلی کبریایی، فرزند عبدالعلی، متولد ۹ تیر ۱۳۴۵ بود که در تاریخ ۲۷ فروردین ۶۴ و در حالی که تنها ۱۹ بهار از زندگی‌اش گذشته بود در منطقه عملیاتی بدر در جزیره مجنون به شهادت رسیده بود و شهید حمیدرضا قویدل، فرزند محمد و متولد یکم اسفند ۱۳۴۴ بود که در دهم اسفند ۱۳۶۱ در ۱۸ سالگی،  در جریان عملیات والفجر یک در منطقه شرهانی به همرزمان شهیدش پیوست.

خراسان شمالی که بیش از سه هزار شهید و ۶ هزار جانباز تقدیم نظام اسلامی کرده، ۳۵ هزار رزمنده در جبهه ها داشته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha