۲۰ مهر ۱۳۹۹،‏ ۹:۳۴
کد خبرنگار: 893
کد خبر: 84071524
۰ نفر

برچسب‌ها

نظامیان آمریکا محموله نفتی‌ جدیدی را از سوریه به عراق بردند

تهران - ایرنا - خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) اعلام کرد که نظامیان اشغالگر آمریکایی یک محموله جدید از نفت سرقت شده از چاههای این کشور را به عراق منتقل کردند.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری سوریه (سانا) روز یکشنبه از انتقال نفت‌های دزدیده شده از  چاه‌های نفت این کشور به عراق توسط نیروهای اشغالگر آمریکایی خبر داد و به نقل از منابع محلی اضافه کرد که نیروهای اشغالگر در ادامه جنایات خود در سوریه عصر دیروز  ۲۰ تانکر حامل نفت‌ سرقتی از چاه‌های این کشور در منطقه " الجزیره " در شمال سوریه را از استان " الحسکه " به عراق انتقال دادند.     

بر پایه این گزارش، نیروهای آمریکایی این تانکرهای نفت را از طریق گذرگاه غیر قانونی " الولید " در منطقه " الیعربیه " به خاک عراق منتقل کردند.  

بر اساس اعلام رسانه‌های سوریه، نیروهای آمریکایی طی چند ماه گذشته هزاران کامیون حامل اسلحه و تجهیزات نظامی و لجستیکی را به منظور تقویت حضور غیرقانونی خود در منطقه الجزیره در شمال سوریه و سرقت نفت و ثروت داخلی این کشور که با کمک شبه نظامیان "قسد" (کردهای سوریه) و گروه‌های تروریستی در این منطقه انجام می‌شود را به الحسکه منتقل کرده‌اند.  

منابع خبری هفته پیش به نقل از «مظلوم عبدی» فرمانده شبه‌ نظامیان «نیروهای دمکراتیک سوریه» (قسد) اعلام کردند که این گروه با یک شرکت نفتی آمریکایی قرارداد نفتی بسته است.  

وزارت امور خارجه سوریه نیز ۱۲ مرداد ماه توافق امضا شده میان نیروهای دمکراتیک سوریه (قسد) با یک شرکت نفتی آمریکایی را سرقت نفت سوریه خواند و تاکید کرد که این توافق باطل و غیرقانونی است.  

نیروهای دمکراتیک سوریه شبه‌ نظامیان کرد وابسته به نظامیان آمریکایی هستند که در شرق و شمال شرق سوریه حضور دارند.  

دولت سوریه بارها تأکید کرده است که این شبه‌ نظامیان و آمریکایی‌ها در شرق و شمال شرق سوریه هدفی جز غارت نفت ندارند و به حضور غیر قانونی آنان پایان خواهد داد.  

با شکست گروه تروریستی «داعش» به عنوان بازوی آمریکا در سوریه در آذر ماه سال ۱۳۹۶، نیروهای آمریکایی مستقیما جایگزین این گروهک شدند و دقیقا از همان زمان نیز به جای داعش شروع به استخراج و سرقت نفت سوریه و ادامه کشتار مردم این کشور کردند.   

طی سال‌های اخیر آمریکا در منطقه غرب آسیا به ویژه در سوریه بلای جان مردم و سارق منابع نفتی آن‌ها شده است، اقدامی که پیش از این گروهک تروریستی داعش انجام داده است.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha