معاون وزیر بهداشت: نیازی به برپایی بیمارستان سیار نداریم

تهران - ایرنا - معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: اکنون برنامه‌ای برای برپایی بیمارستان سیار نداریم و تلاش می‌کنیم که برای بستری بیماران مبتلا به کرونا از ظرفیت بیمارستان‌های موجود و بیمارستان‌های نیروهای مسلح استفاده کنیم.

قاسم جان بابایی روز چهارشنبه در گفت ‌وگو با خبرنگار سلامت ایرنا درباره مباحث مطرح شده مبنی بر نیاز به برپایی بیمارستان‌های سیار افزود: در حال حاضر می‌توان از ظرفیت بیمارستان‌های موجود استفاده کرد و پیرو دستور مقام معظم رهبری، جلسه‌ای با نیروهای مسلح خواهیم داشت تا از ظرفیت بیمارستان‌های نیروهای مسلح نیز استفاده کنیم.

وی ادامه داد: همچنین از ظرفیت بیمارستان‌های تامین اجتماعی نیز استفاده خواهد شد تا بیماران در بیمارستان‌های سیار بستری نشوند.

معاون درمان وزارت بهداشت درباره مباحث مطرح شده مبنی بر سرگردانی آمبولانس‌ها برای انتقال بیماران کرونایی به بیمارستان‌ها و پر بودن ظرفیت بیمارستان اظهار کرد: در این زمینه با ستاد مقابله با کرونای تهران نیز جلسه‌ای داشتیم و این موضوع صحت ندارد.

افزایش شمار تلفات کرونا و ابتلا به یه این ویروس طی روزهای اخیر و نیز پر شدن تختهای بیمارستانی نگرانی ها رقم زده است.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز گذشته(سه شنبه) گفت: تا ظهر ۲۲ مهر ۱۳۹۹  و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، چهار هزار و ۱۰۸ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و هزار و ۹۴۹ نفر بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۵۰۸ هزار و ۳۸۹ نفر رسید.

وی همچنین گفت: با فوت ۲۵۴ بیمار دیگر مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان بیماری کووید۱۹ در کشور به ۲۹ هزار و ۷۰ نفر رسید و ۳۰ استان همچنان در وضعیت قرمز یا هشدار کرونا هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

سرخط اخبار جامعه