نماینده مجلس:طرح ۷۰ ماده‌ای جمعیت و خانواده آماده شده است

شهرکرد- ایرنا-عضو کمیسیون فرهنگی و نماینده مردم شهرستان‌های شهرکرد، سامان و بن در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیگیری طرحهای مهم گفت: مجلس یازدهم طرح ۷۰ ماده‌ای جمعیت و خانواده را آماده کرده است.

احمد راستینه هفشجانی شامگاه شنبه در نشست علنی شورای اسلامی شهرکرد تاکید کرد: این طرح با تلاش شبانه‌روزی اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تهیه و تدوین شد.
وی افزود: تصویب این طرح به‌عنوان سند انقلاب اسلامی در دفاع از خانواده به‌شمار می‌رود.
راستینه تصریح کرد: تصویب و اجرای این طرح، دولت را به سبک زندگی جدید هدایت و برای ۲۵ سال آینده نوزادان کشور، زمین، مسکن، اشتغال، ازدواج و تسهیلات را پیش‌بینی خواهد کرد.
وی یادآور شد: در این طرح صندوق سرمایه‌گذاری برای مادران دارای سه فرزند به بالا در نظر گرفته شده است.
نماینده مردم شهرستان‌های شهرکرد، سامان و بن در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ایران در چاله جمعیتی قرار گرفته است و در صورت ادامه این روند تا ۱۰ سال دیگر به کشوری پیر تبدیل می‌شود.
وی گفت: ولادت‌های سال گذشته ۱۷۰ هزار نفر نسبت به سال ۱۳۹۷ کاهش داشته است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: با توجه به سکونت شهروندان اقوام مختلف در مرکز چهارمحال و بختیاری باید رفاه نسبی برای ساکنان شهرکرد فراهم شود.
نماینده مردم شهرستان‌های شهرکرد، سامان و بن در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در این راستا سه شورای پیشرفت و تعالی برای مرکز، ناحیه غرب و منظریه در شهرکرد تشکیل و فعال شده است.
وی یادآور شد: بازی‌های سیاسی بزرگ‌ترین مشکل موجود بر سر راه توسعه چهارمحال و بختیاری است که پرهیز از آن ضروری است.
راستینه اظهار داشت: هلدینگ بانک شهر به‌تازگی یک‌هزار دستگاه نردبان بلند برای شهرداری‌های کشور از روسیه خریداری کرده است که به شهرداری شهرکرد نیز اختصاص می‌یابد.
وی گفت: تیم رصد وعده‌های مسوولان دستگاه‌های اجرایی چهارمحال و بختیاری در دفتر نماینده مردم شهرستان‌های شهرکرد، سامان و بن در مجلس شورای اسلامی تشکیل شده که این مهم را به‌ صورت میدانی بررسی می‌کنند.
نماینده مردم شهرستان‌های شهرکرد، سامان و بن در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: استفاده از تمامی ظرفیت‌های دستگاه‌های اجرایی چهارمحال و بختیاری برای مسوولیت در قبال شهرکرد به‌عنوان مرکز استان ضرورت دارد.
وی افزود: شهرداری شهرکرد احداث شهرک پسماند در مرکز چهارمحال و بختیاری را سریع‌تر اجرایی کند.
راستینه تصریح کرد: یک سرمایه‌گذار با تولد ۱۰ هزار میلیارد ریال برای سرمایه‌گذاری در حوزه انتخابیه شهرستان‌های شهرکرد، سامان و بن اعلام آمادگی کرده است.
وی یادآور شد: شورای اسلامی مرکز چهارمحال و بختیاری با همکاری دستگاه‌های اجرایی مرتبط در استان مطالعه، تهیه و تدوین طرح جامع آبخوان‌داری دشت شهرکرد را در دستور کار قرار دهد.
راستینه طرح انتقال آب آشامیدنی بن به بروجن را اولویت نخست نمایندگان مردم چهارمحال و بختیاری دانست و اظهار داشت: هم‌اکنون ۲ هزار میلیارد ریال برای اجرای این طرح تزریق شده و تا پایان سال‌جاری ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال دیگر تزریق و این پروژه تا خردادماه سال آینده بهره‌برداری می‌شود.
وی گفت: هم‌اینک چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال برای طرح راه‌آهن مبارکه  به سفیددشت به شهرکرد تزریق شده و تا خردادماه سال آینده برای تکمیل زیرساخت‌های این پروژه ۲ هزار میلیارد ریال دیگر اختصاص می‌یابد.
نماینده مردم شهرستان‌های شهرکرد، سامان و بن در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مجتمع سه هزار راسی گاو شیری با چهار هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری از سوی بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در شهرستان شهرکرد احداث می‌شود.
وی افزود: جذب سرمایه‌گذاران، توسعه مشاغل خانگی و تلاش برای توسعه چهارمحال و بختیاری در بخش‌های مختلف در دستور کار نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی قرار دارد.
راستینه تصریح کرد: افزایش تقسیمات سیاسی باعث ارتقای کمی و کیفی بخش‌های مختلف چهارمحال و بختیاری می‌شود.
به گزارش ایرنا، در این نشست اعضای شورای اسلامی شهرکرد دیدگاه‌ها، نظریه‌ها و پیشنهادهای خود پیرامون مسایل مختلف مرکز چهارمحال و بختیاری را ارایه کردند.
شهرکرد به‌عنوان مرکز استان چهارمحال و بختیاری ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha