افزایش آمار مبتلایان به کرونا در هرمزگان نگران کننده است

بندرعباس- ایرنا- استاندار هرمزگان با اشاره به میزان کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک در استان گفت: تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در استان رو به افزایش است که این روند نگران کننده است.

فریدون همتی شامگاه شنبه درنشست ستاد استانی مدیریت ویروس کرونا در هرمزگان که به صورت ویدئوکنفرانسی با فرمانداران برگزار شد، افزود: طبق گزارش دانشگاه علوم پزشکی، تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در استان رو به افزایش است و با این روند در هفته‌های آینده میزان بستری بیماران نیز بیشتر خواهد شد.
وی بیان داشت: طبق ارزیابی جدید بازرسان، میزان استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در هرمزگان از ۸۰ درصد به ۵۲ درصد کاهش یافته که این امر منجر به افزایش تعداد مبتلایان به بیماری کرونا می‌شود.
استاندار هرمزگان اظهارداشت: تعداد فوتی های ناشی از بیماری کرونا در استان کمتر از متوسط کشوری است اما این میزان هم برای ما قابل قبول نیست و حتی نباید یک نفر فوتی به دلیل این بیماری داشته باشیم.
وی ابرازداشت: گزارش‌های جدید از میزان رفت و آمد در ورودی و خروجی شهرها و روستاهای هرمزگان نیز دغدغه و نگرانی ایجاد کرده و این نشان دهنده اینست که مردم بیماری کرونا را عادی تلقی کرده و سفرهای غیرضروری از شهرها به روستاها، استان را به لحاظ ابتلا به بیماری کرونا دچار مشکل خواهد کرد. 
همتی از مردم خواست به هیچ وجه بیماری کووید ۱۹ را عادی تلقی نکنند و به طور جدی اصول بهداشتی، استفاده از ماسک و فاصله گذاری را رعایت کنند.
وی ادامه داد: مردم همان گونه که در هفته‌های گذشته پروتکل‌های بهداشتی را خوب رعایت کرده‌اند، باید همچنان در همه مکان‌های عمومی از جمله اداره‌ها، اصناف، پاساژها، بازارها، فروشگاه ها، مجتمع ها، بنگاه‌های اقتصادی و تولیدی و وسایل حمل ونقل عمومی، این دستورالعمل‌ها بویژه استفاده از ماسک و فاصله را رعایت کنند.
استاندار هرمزگان گفت: رفت و آمدهای خانوادگی باید کنترل شود و فرهنگ از خانه تا خانه ماسک زدن نیز رعایت و ترویج شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =