۱۹ مهر ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۰۶
کد خبرنگار: 3087
کد خبر: 84070984
۰ نفر

برچسب‌ها

 نخست‌وزیر یمن: عربستان جنگ و محاصره را بر ملت ما تحمیل کرد

تهران - ایرنا - «عبدالعزیز بن حبتور» نخست‌وزیر دولت «نجات ملی یمن» امروز(شنبه) تاکید کرد: عربستان جنگ و محاصره را بر ملت ما تحمیل کرد و یمن نیز در چارچوب پاسخ قانونی، عمق خاک دشمن را هدف قرار داد.

به گزارش امروز (شنبه) شبکه خبری «المسیره» یمن، حبتور در مراسمی که توسط وزارت امور مهاجرین و به مناسبت روز مهاجران یمنی با حضور طیف وسیعی از مقامات دولتی و سیاستمداران برگزار شد، اعلام کرد که عربستان نباید با مردم یمن به عنوان یک ملت وابسته و در حاشیه رفتار کند.

وی اضافه کرد که عربستان بین همزیستی محترمانه با ملت شریف یمن یا ادامه درگیری باید یکی را انتخاب کند و در این راه مختار است.

وی خطاب به امارات نیز گفت: ما به وزیر امور خارجه امارات که بر سر قربانیان مدعی «هولوکاست» گریه می‌کند، می‌گوییم که کشورش ابتدا باید مانع تجاوز و محاصره یمن شود.

در همین راستا حبتور تاکید کرد آنچه یمنی‌ها در خارج از کشور و در پایتخت‌های جهان انجام می‌دهند، مهم است و بر افکار عمومی بین‌المللی تأثیر می‌گذارد.

از سوی دیگر « زاید الریامی» نماینده وزیر مهاجرین یمن نیز در این مراسم گفت که مهاجران یمنی در کشورهای دیگر نقش مهمی را در آشکار کردن جنایات دشمنان علیه ملت ما دارند.

طی شش سال گذشته، عفو بین‌الملل گزارش‌های مفصلی در مورد چگونگی نقض حقوق بشر توسط متجاوزان به یمن از جمله جنایات علیه کودکان و غیرنظامیان این کشور ارائه کرده است، اما عربستان با حمایت کشورهای غربی و رژیم صهیونیستی، بدون هرگونه واکنش و اهمیتی به این گزارش‌ها به جنایات ضد انسانی خود در یمن ادامه داده است.

عربستان به همراه امارات متحده عربی و برخی کشورهای دیگر عربی در ششم فروردین سال ۱۳۹۴ با تشکیل ائتلاف به اصطلاح عربی، تجاوز خود به کشور یمن را آغاز کرد. اما هزینه‌های سرسام‌آور آن باعث شد تا به استثناء امارات، سایر همپیمانان با سعودی، از این ائتلاف خارج شوند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =

سرخط اخبار جهان