ظرفیت تخت‌های بیماران کرونایی اشنویه پر شد

مهاباد- ایرنا- فرماندار اشنویه گفت: افزایش آمار تعداد مبتلایان و فوتی های ناشی از بیماری کرونا در این شهرستان در روزهای اخیر به مرحله نگران کننده‌ای رسیده است و با افزایش تعداد بستری شدگان بخش کرونای بیمارستان، ظرفیت پذیرش تکمیل شد.

عبدالسلام مام‌عزیزی روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بهترین و کلیدی‌ترین راه برای مصون ماندن در برابر ویروس کرونا رعایت توصیه‌های بهداشتی از جمله زدن ماسک، رعایت فاصله اجتماعی و پرهیز از حضور در تجمع‌ها است.

وی افزود: طی ۲ هفته گذشته ۱۰۰ نفر در این شهرستان به بیماری کرونا مبتلا شدند و مجموع مبتلایان به این بیماری به ۵۳۹ نفر رسید.

فرماندار اشنویه افزود: تجمع‌های خانوادگی و مراسم‌ گروهی، فصل برداشت سیب و حجم زیاد کارگران و تجمع گسترده در میدان میوه‌وتره‌بار ، عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی بیشترین عامل شیوع بیماری کرونا در این شهرستان است،

وی گفت: یکی دیگر از مشکلات اساسی عدم پذیرش بیماران بد حال و اعزامی این شهرستان از سوی بیمارستان‌های شهرهای اطراف به دلیل تکمیل ظرفیت است که لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی را از سوی شهروندان می‌طلبد.

وی ادامه داد: استفاده از ماسک توسط شهروندان نسبت به ماه‌های گذشته بیش از ۹۰ درصد کاهش یافته به طوری که هم اکنون بیشتر مردم در این شهرستان از این اقلام بهداشتی و مقابله‌ای استفاده نمی‌کنند.

مام‌عزیزی گفت: فرهنگ‌سازی در خصوص اجبار بودن رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در راستای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا باید مورد توجه اقشار مختلف مردم قرار گیرد تا زمینه کنترل این ویروس فراهم شود.

اشنویه در جنوب آذربایجان‌غربی واقع است و طی هفته‌های گذشته امار مبتلایان به کرونا در این شهرستان سیر صعودی داشته امروز نیز با توجه به مثبت اعلام شدن نتیجه آزمایش کرونای ۲ نفر از کارمندان فرمانداری، برگزاری هرگونه جلسه‌ای در فرمانداری به مدت یک هفته لغو شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها