اصناف متخلف تهران ٣١٩ میلیارد تومان جریمه شدند

تهران- ایرنا- معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران با اشاره به ٣٥٤ هزار مورد بازرسی از اصناف در ۶ ماهه نخست امسال گفت: این بازرسی ها موجب تشکیل ٣٣ هزار پرونده تخلف و جریمه ٣١٩ میلیارد و ٤٦٥ میلیون شد.

«سعیدمحمدی پور» روز شنبه دراین باره به خبرنگار ایرنا توضیح داد:‌ از مجموع ٣٥٤ مورد بازرسی از اصناف استان ۱۵ هزار و ۲۲۰ مورد آن گشت های مشترکی بوده که با حضور دستگاههای نظارتی، پلیس امنیت اقتصادی، دادستانی، تعزیرات حکومتی و اتاق اصناف انجام شده است.

وی ادامه داد: بیشترین تخلف اصناف در زمینه لوازم خانگی، مواد غذایی، مکمل های ورزشی و مواد نیروزا، دخانیات و لوازم آرایشی و بهداشتی به دلیل کم فروشی، گرانفروشی، احتکار و عدم درج قیمت بوده است.

محمدی پور همچنین در خصوص بازرسی از نانوائی های سطح استان گفت: ۱۸ هزار و ۲۱۱ مورد بازرسی در ۶ ماهه نخست امسال از نانوائی ها تهران انجام شده که از این تعداد سه هزار و ۵۸۱ مورد منجر به تنظیم گزارش تخلف شده است.

وی بیان کرد: در بحث مبارزه با قاچاق کالا نیز در همین مدت ٣٢ هزار و ٧٥٥ مورد بازرسی در سطح استان صورت گرفته که  منجر به کشف ۳۰۰ تخلف ۱۴ میلیارد تومانی شده است.

معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران یادآور شد: بیش از ۲۴ هزار مورد شکایت مردمی در ۶ ماهه اول امسال از طریق مراجعه حضوری یا از طریق سامانه اینترنتی ۱۲۴ انجام شد که از شکایات مطروحه ۸ هزار و ۳۵۰ مورد موجب کشف تخلف شده است.

محمدی پور با بیان اینکه برخورد با متخلفان اقتصادی در اولویت اصلی بازرسی سازمان صمت است، افزود: استمرار گشت‌های بازرسی و نظارت لازمه پایداری و ثبات در بازار است و سازمان صمت با انجام گشت‌های مستمر و حضور همیشگی بازرسان در سطح بازار جو ناامنی را برای جلوگیری از قانون گریزی و تخلف عده‌ ای سودجو فراهم خواهد کرد.

وی از هموطنان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف اقتصادی مراتب را با سامانه ۱۲۴ در میان بگذارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =