چراغپور: با یک بازی نمی‌توان اسکوچیچ را قضاوت کرد

تهران- ایرنا- سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران گفت: با یک بازی نمی‌توان اسکوچیچ را قضاوت کرد اما تیم ملی ایراداتی دارد که باید گرفته شود.

«جلال چراغپور» روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، با اشاره به عملکرد تیم ملی برابر ازبکستان در دیداری دوستانه اظهار داشت: از آنجایی که این مسابقه اولین مسابقه تیم ملی با هدایت اسکوچیچ محسوب می‌شد، نمی‌توان این مربی را قضاوت کرد ما ایراداتی در تیم ملی وجود دارد که باید آنها را برطرف کرد.

وی افزود: قصد من از مطرح کردن مسائل فنی آسیب شناسی است و مطرح کردن ایراداتی که باید گرفته شود. امیدوارم برای مسابقات بعدی و حساس تیم ملی در بهترین فرم خود قرار بگیرد تا دوباره روزهای خوب را برای فوتبال ایران شاهد باشیم.

سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران خاطرنشان کرد: تیم ملی مدت‌ها بود که اردو و بازی خاصی نداشت و بازیکنان زمان زیادی بود که کنار یکدیگر به میدان نرفته بودند و به همین دلیل کمی از نا هماهنگی‌ها طبیعی بود؛ اما نباید دیگر ایراداتی را که در نخستین بازی اسکوچیچ در تیم ملی دیدیم، شاهد باشیم.

چراغپور اضافه کرد: در مجموع من برای بازی اول به اسکوچیچ نمره قبولی می‌دهم، اما باید نگاهی به ایرادات تیم ملی مقابل ازبکستان بیاندازیم تا دیگر آن مسائل را شاهد نباشیم.

سرمربی اسبق تیم ملی تصریح کرد: ابتدا باید به عملکرد دروازه‌بان نگاهی بیاندازیم. نیازمند در ۳ صحنه ۳ اشتباه متفاوت را داشت و به همین خاطر در حد و اندازه‌های دروازه‌بان تیم ملی ظاهر نشد. امیدوارم بازی بعد بهتر شود.

وی افزود: به خط دفاع برسیم. سرمربی تیم ملی در این مسابقه از «شجاع خلیل‌زاده» و «محمدحسین کنعانی‌زادگان» استفاده کرد. هر ۲ این بازیکنان از بهترین‌های ایران هستند و در پرسپولیس دفاع تیمی خوبی را شکل دادند اما اگر سرمربی تیم ملی می‌خواهد همان شکل دفاع را استفاده کند، باید «کمال کامیابی‌نیا» را هم دعوت کند. پکیج دفاعی پرسپولیس ۳ نفره است و اگر یکی از آنها نباشد این مثلث موفق ناقص می‌شود. در بازی با ازبکستان هم بارها شاهد این بودیم که از مرکز دفاع تیم ملی توانستند خطر روی دروازه ایجاد کنند.

چراغپور تصریح کرد: در پست دفاع راست تیم ملی بهتر است از بازیکنان دیگر استفاده کند چرا که نفرات خیلی خوبی را تیم ملی در این پست دارد و دست اسکوچیچ باز است. من «صادق محرمی» را هم در سطح خوبی ندیدم. در پست دفاع چپ نیز «میلاد محمدی» نتوانست عملکرد خوبی را به نمایش بگذارد. محمدی بارها آسیب‌پذیر نشان داد و سمت چپ ما به محل حمله ازبک‌ها تبدیل شده بود.

وی تصریح کرد: در پست هافبک دفاعی، «احمد نوراللهی» بازیکنی با خصوصیات هجومی است و در دفاع نمی‌تواند عملکرد چندان خوبی داشته باشد پس کادر فنی تیم ملی اگر می‌خواهد از یک هافبک دفاعی بازی بگیرد، باید بازیکنی با خصوصیات دفاعی استفاده کند.

سرمربی اسبق تیم ملی با اشاره به عملکرد هافبک‌ها نیز گفت: عملکرد هافبک‌ها بد نبود اما جا دارد که به یک نکته اشاره کنم. بازیکنی مانند «وحید امیری» نزدیک ۱۰ سال است که در فوتبال ایران شناخته شده و یکی از باتجربه‌های تیم ملی است اما هرگز ندیدیم که او در جناح راست بازی کند. امیری وینگر چپ و مهاجم بازی کرده  و جواب هم داده اما هیچ وقت هافبک راست نبوده است.

چراغپور تصریح کرد: در این مسابقات تدارکاتی ما باید درس بگیریم تا ایرادات برطرف شود. به هرحال این مسابقه اول بود و نباید از اسکوچیچ خورده گرفت اما او برای مسابقات بعد باید این ایرادات را برطرف کند تا هماهنگی تیم ملی بر هم نخورد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha