زلزله‌زدگان رامیان به ساخت و ساز مسکن سرعت دهند

گنبدکاووس - ایرنا - رییس بنیاد مسکن شهرستان‌های رامیان و آزادشهر در شرق گلستان با اشاره به سرد شدن هوا و ضرورت تکمیل واحدهای آسیب‌دیده از زلزله ۱۷ شهریور امسال از اهالی مناطق روستایی زلزله‌زده این شهرستان خواست به ساخت و ساز خانه های خود سرعت دهند.

مرتضی احمدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تاکنون آواربرداری ۹۰ درصد خانه‌های زلزله‌زده رامیان تمام شده و پروانه ساخت برای ۱۴۶ خانه آسیب‌دیده این حادثه طبیعی از سوی دهیاری‌ها به‌ویژه در ۲ روستای قورچای و ویرو صادر گردید.

براثر زلزله ۵.۱ درجه ریشتری ۱۷ شهریور امسال در رامیان ۱۹۵ واحد مسکونی مناطق روستایی این شهرستان دچار خسارت شد.

احمدی افزود: از ۷۸ واحد مسکونی زلزله زده روستای قورچای ۴۰ خانه به مرحله فونداسیون رسیده و یک مورد آن نیز آماده بهره‌برداری است.

وی اضافه کرد: در روستای ویرو نیز کار پی‌کنی ۴۰ واحد مسکونی انجام شده اما هنوز هیچ کدام به مرحله فونداسیون نرسیده است.

رییس بنیاد مسکن ۲ شهرستان رامیان و آزادشهر ادامه داد : سقف تسهیلات پیش بینی شده برای مقاوم سازی خانه روستاییان زلزله زده رامیان ۵۰۰ میلیون ریال با بازپرداخت ۱۵ ساله است که متقاضیان پس از دریافت پروانه ساخت به بانک معرفی می‌شوند.

احمدی افزود: علاوه برحضور ۹ تیم عملیاتی با ماشین آلات برای آواربرداری مسکن زلزله زدگان رامیان، تاکنون سه هزار و ۲۰۰ پاکت سیمان رایگان برای ساخت منازل افراد خسارت دیده توزیع شد.

شهرستان رامیان افزون بر ۸۵ هزار نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها