معاون شهردار تهران: خیران برای عرضه ماسک رایگان در مترو پیشقدم شوند

تهران- ایرنا- معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اعلام کرد: منابع مالی ما محدود است و نمی‌توانیم ماسک را به صورت رایگان در ایستگاه‌های مترو عرضه کنیم اما خیران در این زمینه می‌توانند پیش‌قدم شوند.

سیدمناف هاشمی روز شنبه در حاشیه بازدید سخنگوی دولت از ناوگان مترو تهران به خبرنگاران گفت: بیشتر مسافران مترو و اتوبوس ماسک می‌زنند و از سوی دیگر نیز تولیدکنندگان در ایستگاه‌های مترو ماسک را با قیمتی ارزان عرضه می‌کنند.

وی ادامه داد: زدن ماسک از امروز اجباری شده و برای بهتر اجرا شدن این طرح، دولت می‌تواند یارانه‌ای به تولیدکنندگان پرداخت کند تا ماسک ارزان قیمت‌تر در اختیار مردم قرار گیرد.

معاون شهردار تهران با اشاره به بازدید صبح امروز سخنگوی دولت از ناوگان مترو تهران نیز بیان کرد: اینکه دولتمردان خود را جای مردم قرار می‌دهند، خیلی خوب است چراکه می‌توانند واقعیت مدیریت شهری و جامعه را بهتر لمس کنند.

وی بازسازی ناوگان مترو و اتوبوس را پراهمیت عنوان و اظهار امیدواری کرد که با کاهش هزینه‌ها، بتوانند ۱۰۰ دستگاه اتوبوس و ۳۰۰ واگن مترو را بازسازی کنند.

«هاشمی» با بیان اینکه ناوگان مترو تهران و حومه یکهزار و ۵۰۰ واگن دارد، افزود: این در حالی است که این ناوگان به سه هزار واگن نیاز دارد؛ در بخش واگن حداقل ۵۰ درصد واگن کم داریم و باید یکهزار و ۵۰۰ واگن دیگر به این ناوگان اضافه شود.

ایستگاه ۱۵ خرداد همیشه شلوغ است

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه در حاشیه این بازدید درباره شلوغی ایستگاه‌های مترو پایتخت به خبرنگاران گفت: ایستگاه ۱۵ خرداد و امام خمینی (ره) که منتهی به بازار است به طور مداوم مسافر دارد و جزو ایستگاه‌های شلوغ مترو تهران است.

فرنوش نوبخت یادآور شد: در ایستگاه‌هایی همچون صادقیه، تئاتر شهر، میدان آزادی و همچنین ایستگاه های تقاطعی تنها در ساعات پیک شلوغی، شاهد ازدحام هستیم اما در طول روز قطارهای مترو عمدتا خلوت است.

به گزارش ایرنا استفاده از ماسک از درب منازل از امروز-شنبه- در تهران الزامی شد و سخنگوی دولت نیز قبل از حضور در جلسه ساعت ۹ امروز ستاد ملی کرونا، با حضور در مترو تهران از روند اجرای این طرح و نظارت بر حسن اجرای آن بازدید کرد.

ناوگان مترو تهران در ۷ خط با ۱۲۷ ایستگاه فعال است و هم‌اکنون روزانه حدود یک میلیون نفر از مردم تهران با مترو جابجا می‌شوند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =