مروری بر مهمترین رویدادهای هفته گذشته استان سمنان

سمنان- ایرنا- وقوع زلزله ۴.۱ ریشتری درسمنان، پلمب ۴۵۰ واحد صنفی استان به دلیل رعایت نکردن شیوه‌نامه‌های بهداشتی، کاهش ۳۷ درصدی مصرف بنزین، تصادف زنجیره‌ای با سه فوتی در شاهرود، و برگزاری مجمع هیات اسکواش، از جمله مهمترین خبرهای استان سمنان در هفته گذشته بود.

به گزارش ایرنا، استان سمنان در هفته گذشته از دوازدهم تا هجدهم مهر ۹۹ شاهد رویدادهای مختلف فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و علمی بود که خلاصه‌ای از آن در این گزارش آمده است.

اجتماعی

ایرج رئیسیان مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سمنان شنبه گذشته  در گفت و گو با ایرنا، ابراز داشت: زمین‌لرزه به بزرگی ۴.۱ ریشتر ساعت ۱۸ و ۴۵ دقیقه در عمق ۲۱ کیلومتری و در ۳۵.۵۲ درجه شمالی و ۵۳.۱۳ درجه شرقی شامگاه شنبه گذشته در سمنان, مهدیشهر و سرخه خسارت جدی نداشته است.

سرپرست مدیریت تشخیص و وصول درآمد شهرداری سمنان گفت: مشارکت مودیان سمنانی در پرداخت عوارض نوسازی و عمران شهری بین ۱۰ تا ۱۳ درصد است و باید پرداخت عوارض به منظور ارتقای خدمات شهری در بین آحاد جامعه فرهنگ‌سازی شود.

روح الله سالار روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا، ابراز داشت: امسال عوارض نوسازی و عمران شهری با اختلاف اندکی نزدیک به عوارض تعیین شده در سال گذشته است و  در نیمه نخست امسال تنها ۲ هزار و ۵۰۰ مودی شامل مالکان اراضی، ساختمان‌ها و مستحدثات در محدوده قانونی شهر سمنان عوارض نوسازی و عمران شهری را  پرداخت کردند.

رئیس بیمارستان معتمدی گرمسار گفت: ۳۵ نفر از مسافران اتوبوس ایلام- مشهد برای بررسی وضعیت جسمانی به دلیل واژگونی اتوبوس در محور گرمسار به آرادان به این بیمارستان منتقل شدند.

مجید چگینی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت: حادثه واژگونی اتوبوس در ساعت پنج و ۳۰ دقیقه صبح رخ داد که پس از اعلام حادثه تیم‌های اورژانس در محل حاضر شد.

مدیرکل انتقال خون استان سمنان گفت: شهروندان بهبودیافته از کرونا استان در قالب پویش شکرانه سلامت ۳۱۵ واحد پلاسما برای کمک به بهبود مبتلایان به کووید ۱۹ اهدا کردند.

وحید بغدادی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: از ابتدای زمان اعلام تاثیر مثبت پلاسمای بهبود یافتگان کرونا در درمان افراد مبتلا به بیماری کووید۱۹ تعداد ۳۴۲ نفر در استان سمنان برای اهدای پلاسما مراجعه کردند که از این تعداد ۳۱۵ نفر موفق به اهدای پلاسما شدند.

معاون مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی شاهرود گفت: تصادف زنجیره ای در جاده مجن - شاهرود سه فوتی و هشت مصدوم برجا گذاشت.

ناصر سلمانپور شامگاه چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این تصادف در ۱۵ کیلومتری جاده مجن بعد از کارخانه سیمان شاهرود در ساعت ۱۷و ۵۲ دقیقه روی داد .

قائم‌مقام کمیته امداد امام خمینی(ره) استان سمنان گفت: نخستین مرکز نیکوکاری بازنشستگان کشور برای کمک به نیازمندان و ساماندهی بهتر کمک‌ها در این استان راه‌اندازی می‌شود.

محمد قوسی روز چهارشنبه با تاکید بر بهره‌گیری از تجربیات سال‌ها فعالیت بازنشستگان امدادگر در حوزه خدمت‌رسانی، به رسانه ها افزود: نخستین مرکز نیکوکاری کشور تحت عنوان امداد محله در شهرستان شاهرود و سپس در استان یزد شکل گرفت.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز سمنان انتشار خبری در فضای مجازی مبنی بر دستور دادستان مرکز استان برای قطع درختان اورس در حاشیه سد فینسک را جعلی خواند و گفت: با انتشاردهندگان این خبر که شناسایی شده اند برخورد قانونی می‌شود.

محمد ابراهیم شریفی شامگاه چهارشنبه با انتشار پیامی  انتشار خبر در فضای مجازی مبنی بر دستور دادستان مرکز استان سمنان برای قطع درختان اورس در حاشیه سد فینسک را از ناحیه دادستانی مرکز استان تکذیب کرد.

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان سمنان گفت: پرونده تخلف ارزی مربوط به عدم تعهد یک شرکت واردکننده چای سیاه فله با گرفتن ۲۴ میلیون ۴۵ هزار روپیه در این اداره کل تشکیل شد.

رضا محمدی روز یکشنبه به رسانه ها اظهار داشت: سه  فقره پرونده با موضوع تخلف عدم ایفای تعهدات وارد کنندگان در قبال دریافت ارز و خدمات دولتی مربوط به یک شرکت در استان سمنان در تعزیرات حکومتی استان تشکیل شد.

 فرهنگی

معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان گفت: ۴۸ هزار و ۲۸۰ گردشگر داخلی و خارجی در ۶ ماهه نخست امسال در استان اقامت کردند.

محمد طاهریان روز یکشنبه به رسانه ها افزود: ۴۸ هزار و ۱۹۸ گردشگر داخلی و ۸۲ گردشگر خارجی در نیمه نخست سال ۹۹ و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در این استان اقامت کردند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان گفت: ایجاد ۱۵۰ باشگاه کتابخوان رسالت آموزش و پرورش در مسیر انتخاب شدن سمنان به عنوان پایتخت کتاب پیش‌بینی شد.

فرشید فلاح روز دوشنبه در نشست با مسوولان آموزش و پرورش استان سمنان افزود: در طرح باشگاه های کتابخوان برای آموزش و پرورش این استان ایجاد ۱۵۰ باشگاه کتابخوان پیش بینی شد.

رییس گروه فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان گفت: ثبت نام کتابفروشی‌های داوطلب شرکت در طرح «پاییزه کتاب ۹۹» از بیست و ششم مهر آغاز می‌شود.

شمس الضحی دوست محمدیان روز چهارشنبه به رسانه ها گفت: ثبت نام از کتابفروشی های داوطلب در سامانه ویژه طرح پاییزه کتاب ۹۹ تا دوم آبان ادامه خواهد داشت.

علمی

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان سمنان گفت: انتشار عکس و خبر مربوط به تلف شدن یک قلاده یوزپلنگ آسیایی بر اثر تصادف در بخشی از جاده ترانزیتی تهران- مشهد در منطقه عباس‌آباد- میاندشت در شهرستان میامی جعلی است و صحت ندارد.

امیر عبدوس روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت: برخی از کاربران فضای مجازی با انتشار عکسی از یوزپلنگ تلف شده در بخشی از جاده تهران- مشهد در محدوده میاندشت عباس آباد موجی از نگرانی را بین دوست داران حیات وحش ایجاد کردند که بر اساس بررسی شواهد، چنین ادعایی صحت ندارد و عکس منتشر شده مربوط به سال‌های گذشته است.

اقتصادی

مدیر بازرسی و نظارت اصناف استان سمنان گفت: ۴۵۰ واحد صنفی این استان به دلیل رعایت نکردن شیوه‌نامه‌های بهداشتی و مصوبات ستاد مقابله با کرونا در نیمه نخست سال ۹۹ پلمب شد.

سید مهدی برهانی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت: بیش از چهار هزار و ۲۰۰ واحد صنفی استان سمنان در این مدت در این خصوص مشمول دریافت اخطار پلمب شدند.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه شاهرود با اشاره به کاهش مسافرت‌ها به دلیل شیوع کرونا گفت: نیمه نخست امسال مصرف بنزین در استان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۳۷ درصد کاهش یافت.

علی‌اکبر عرب عامری  روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت: ۶ ماه نخست امسال ۱۳۵میلیون و ۹۳۵ هزار و ۷۰۰ لیتر بنزین در جایگاه‌های سوخت استان سمنان عرضه شد.

مدیرکل پست استان سمنان گفت: درآمد پست استان ۵۳ میلیارد ریال از طریق خدماتی مانند جابه‌جایی بسته‌ای پستی در ۶ ماه نخست امسال بود.

نصرت الله مشیری روز سه‌شنبه در نشست با اصحاب رسانه به مناسبت روز جهانی پست در سالن اجتماعات اداره کل پست استان سمنان ابراز داشت: درآمد پست استان سمنان در ۶ماه نخست امسال نسبت به پیش بینی انجام شده ۱۰۲ درصد تحقق یافت.

مدیرکل استاندارد استان سمنان گفت: ۱۰۲ فقره پروانه کاربرد نشان استاندارد اجباری در نیمه نخست سال ۹۹ برای کالاهای تولیدی واحدهای این استان صادر و یا تمدید شد.

عباس رستمی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۵۹ فقره پروانه کاربرد نشان استاندارد و از نوع اجباری در این مدت صادر و همچنین ۴۳ پروانه کاربرد علامت استاندارد تمدید شد.

معاون نظارت ، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: واحدهای صنفی متخلف استان در نیمه نخست امسال ۷۵۰ میلیارد ریال جریمه شدند.

مهدی یحیایی روز یکشنبه به رسانه ها افزود: به منظور رصد وضعیت بازار کالا و خدمات و به ویژه کالاهای اولویت دار و نظارت بر مراکز فعال تجاری و اقتصادی استان سمنان و همچنین جلوگیری از هرگونه افزایش بی رویه قیمت ها، از ابتدای سالجاری تاکنون حدود ۳۱ هزار و ۲۰۰ مورد بازرسی از واحدهای صنفی استان در قالب طرح های مختلف انجام شد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان سمنان گفت: یک هزار و ۱۲۹ میلیارد ریال برای بهسازی و اصلاح معابر روستایی استان از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون از سوی این اداره کل هزینه شده است.

علیرضا فلاحی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت: طرح بهسازی و اصلاح معابر روستایی با صرف این مقدار اعتبار در ۲۴۷ روستای استان سمنان اجرا شده است.

ورزش

برگزاری مجمع انتخاباتی هیات اسکواش استان سمنان روز چهارشنبه با حضور  مسعود سلیمانی رئیس فدراسیون اسکواش، مصطفی مرادی سرپرست اداره‌ کل ورزش و جوانان استان سمنان و سایر اعضای مجمع در سالن اجتماعات اداره کل ورزش و جوانان از مهترین خبر ورزشی استان سمنان در هفته گذشته بود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha