ایستگاه شهرداری منطقه ۲ صدرنشین هوای پاک پایتخت

تهران- ایرنا- ایستگاه‌ هواشناسی شهرداری منطقه ۲ در ۲۴ ساعت منتهی به ۱۱ امروز صدرنشین هوای پاک پایتخت بود و ایستگاه‌های اقدسیه در منطقه یک و ستاد بحران در منطقه هفت نیز در رتبه‌های بعدی هوای پاک تهران قرار داشت.

به گزارش ایرنا و بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، ایستگاه‌های شهرداری منطقه ۲ با شاخص ۳۴، اقدسیه منطقه ۱  با شاخص ۴۱ و ستاد بحران منطقه ۷ با شاخص ۴۴ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با کمترین آلایندگی در شرایط پاک بود.

همچنین ایستگاه‌های شهرداری منطقه ۱۵ با شاخص ۱۰۷، فرمانداری شهر ری منطقه ۲۹ با شاخص ۹۳ و پارک شکوفه منطقه ۱۴ با شاخص ۷۳ از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را ثبت کرد.  

کیفیت هوای پایتخت امروز - نوزدهم مهر- از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص ۶۳ در شرایط سالم است؛ همچنین میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ امروز بر روی شاخص ۶۶ در شرایط سالم بود.

در همین مدت غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۳۰، ازن با شاخص ۱۶، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۵۰ و منواکسید کربن با شاخص ۲۹ ثبت شد.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه  یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

از ابتدای امسال ۱۵ روز هوای پاک، ۱۵۱ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۳۶ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و ٢ روز ناسالم برای همه گروه ها به ثبت رسیده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =