اجرای ۸۰کیلومتر فیبرنوری روستایی تاآموزش مهارتی برای ۷هزارکارآموز قمی

قم - ایرنا - اجرای ۸۰ کیلومتر فیبر نوری روستایی، آموزش مهارتی برای هفت هزار کارآموز قمی ، لزوم امکانات لازم برای استقرار صنایع پیشرفته درقم ، استفاده از تمام ظرفیت‌ها برای اشتغال مددجویان و صادرکنندگان در قامت خط‌شکنان جنگ اقتصادی  از اخبار هفته گذشته استان قم بود.

 اصلاح زیرگذر پل راه‌آهن جنت‌آباد قم ، طرح «آجربه‌آجر» جبران‌کننده کمبود فضای آموزشی، ساخت ۴۳ هزار واحد مسکن مهر، ۵۲۰ هکتار زمین کشاورزی زیر کشت پنبه، اجرای طرح‌های هویتی با محوریت شهدا، شرایط مطلوب برای توسعه صنایع غذایی، کوتاه شدن زمان صدور مجوزهای‌ مرتبط با فعالیت‌های کشاورزی و تولید ۴ هزار تُن آجرنسوز؛ از دیگر خبرهای هفته گذشته قم است.

اجرای ۸۰ کیلومتر فیبر نوری روستایی  

مدیرکل ارتباطات وفناوری اطلاعات قم، با اشاره به کاهش شکاف دیجیتال میان مناطق شهری و روستایی قم گفت: اجرای ۸۰ کیلومتر فیبر نوری روستایی و برخورداری ۸۳ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان از اینترنت پر سرعت از جمله ظرفیت‌های فناوری ارتباطات درقم است.

سیدرضا موسوی درگفت وگو با ایرنا، با بیان اینکه توسعه زیر ساخت‌های ارتباطی در روستاها مهاجرت معکوس از شهر به روستاها و نیز توسعه اشتغال روستایی را فراهم می کند، افزود: کاهش شکاف دیجیتال میان شهرها و مناطق کمتر برخوردار برای تحقق عدالت ارتباطی ضروری است.

امکانات لازم برای استقرار صنایع پیشرفته   

رییس سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت قم گفت: این استان امکانات زیرساختی مناسبی برای استقرار و فعالیت صنایع پیشرفته موردنیاز کشور دارد.

محمود سیجانی  هفته گذشته در گفت‌وگو با ایرنا افزود: صنعت قم، جوان و به‌روز است و بر همین اساس به‌سرعت می‌تواند در حوزه زیرساختی تغییرات لازم را برای استقرار صنایع پیشرفته در خود ایجاد کند.

صادرکنندگان در قامت خط‌شکنان جنگ اقتصادی  

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران گفت: امروز تولید و صادرات مساله اول کشور است صادرکنندگان در قامت خط شکنان جنگ اقتصادی خواب دشمنان را آشفته کرده‌اند.

ابوالفضل خاکی در جلسه بررسی دستورالعمل های ستاد ملی همایش تجلیل از صادرکنندگان سال ۹۹ افزود: مهم ترین کار در توسعه صادرات بازاریابی است تا بستر لازم برای حضور صادرکنندگان در بازارهای بین‌المللی فراهم شود.

آموزش‌های مهارتی برای ۷ هزار کارآموز جوان  

مدیرکل فنی و حرفه ای قم گفت: بیش از هفت هزار و ۹۰۰ کارآموز جوان قمی و جویندگان کار طی نیمه نخست سال جاری تحت آموزش های مهارتی قرار گرفتند.

محمود تقی پور هفته گذشته افزود: آموزش های فنی و حرفه ای موجب فراگیری مهارت یا ارتقای مهارت ها می شود، از این رو نقش بسزایی در کاهش نرخ بیکاری دارد.

اصلاح زیرگذر پل راه‌آهن جنت‌آباد قم  

رئیس اداره ابنیه اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای قم گفت: به منظور ارتقای سطح ایمنی و تسهیل ترافیک در محورهای جاده ای قم، طرح اصلاح زیرگذر پل راه آهن محور جنت آباد - قم اجرا و مورد بهره برداری قرارگرفت.

عباس شکوری راد افزود: با اجرای این طرح از انسداد زیرگذر پل راه آهن ایستگاه محمدیه محور جنت آباد - قم، در فصول بارندگی و وقوع سیلاب های فصلی جلوگیری می شود.

محصولات تراریخته درقم تولید نمی‌شود

رییس سازمان جهاد کشاورزی قم گفت: همچون سایر استان‌های کشور هیچ‌گونه کشت و تولید محصولات تراریخته در سطح استان قم انجام نمی‌شود.

عباس پورمیدانی هفته گذشته درگفت‌وگو با ایرنا،‌ ضمن اشاره به نظارت مستمر کارشناسان سازمان جهاد کشاورزی بر کیفیت محصولات افزود: تمام سطح زیر کشت و محصولات کشاورزی تولیدشده در قم غیر تراریخته و به‌صورت طبیعی و سالم است.

نهادینه شدن توجه به منافع بخش خصوصی در دستگاه‌های دولتی

استاندار قم، بابیان اینکه مدیران دولتی باید خودشان را در موقعیت بخش خصوصی قرار بدهند، گفت: توجه به منافع بخش خصوصی باید در دستگاه‌های دولتی نهادینه شود.

بهرام سرمست هفته گذشته درجلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، با بیان اینکه در تقابل بین دستگاه‌های دولتی و بخش خصوصی، حامی صنعتگران هستیم، افزود: از متخلفان هیچ حمایتی نخواهیم کرد.

طرح «آجربه‌آجر» جبران‌کننده کمبود فضای آموزشی  

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس قم گفت: اجرای طرح آجر به آجر باعث افزایش حضور مردم در امر مدرسه می‌شود و کمبود فضای آموزشی در این استان را مرتفع خواهد کرد.

محسن پورگلیان در گفت‌وگو با ایرنا افزود: بیش از ۲۰ سال از تشکیل مجمع خیران استان قم می‌گذرد و در این مدت ۳۰۰ تا ۴۰۰ خیر با آورده‌های کلان مدرسه احداث کرده‌اند،‌ ولی توسعه حضور مردم در این عرصه به‌صورت کلان میسر نشده است.

۳۵ درصد افزایش واکسیناسیون دام

مدیرکل دامپزشکی قم گفت: در نیمه نخست امسال یک میلیون و ۹۰۰ هزار راس دام در این استان واکسیناسیون شده که نسبت به مدت مشابه پارسال، ۳۵ درصد افزایش یافته است.

مهدی رفیعی محمدی افزود: از این تعداد، ۲۰۰ هزار دام سنگین و یک میلیون و ۷۰۰ هزار دام سبک بوده است.

ساخت ۴۳ هزار واحد مسکن مهر  

مدیرکل راه و شهرسازی قم گفت: از سال ۸۹ تاکنون،‌ ۴۳ هزار و ۳۰۶ واحد مسکن مهر در این استان احداث و تحویل متقاضیان شده است.

حسن صبوری هفته گذشته درگفت‌وگو با ایرنا افزود: از این تعداد ۲۷ هزار و ۴۰۳ واحد در دولت‌های یازدهم و دوازدهم به متقاضیان واگذارشده است.

۵۲۰ هکتار زمین کشاورزی زیر کشت پنبه  

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی قم گفت: ۵۲۰ هکتار از مزارع قم زیرکشت پنبه که به دلیل مزایای فراوان از آن به‌عنوان طلای سفید یاد می‌شود،‌ می‌رود.

محمدعلی سلامی درگفت‌وگو با ایرنا افزود: پیش‌بینی می‌کنیم از هر هکتار سطح زیر کشت پنبه در استان بیش از سه تُن محصول برداشت شود که با این حساب یکهزار و ۵۶۰ تن پنبه در قم تولید خواهد شد.

استفاده از تمام ظرفیت‌ها برای اشتغال مددجویان  

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه کشور، توجه به توانمندسازی مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) را ضروری دانست و گفت: این موضوع برگرفته از سیره اهل بیت(ع) و از شعارهای انقلاب اسلامی است و باید همه توان خود را برای اشتغال و توانمندسازی افراد تحت پوشش به کار بگیریم تا عملکرد نظام اسلامی درحمایت از نیازمندان به عنوان یک الگوی عملی اثرگذار در جهان معرفی و ارائه شود.

آیت‌ الله سید هاشم حسینی بوشهری در دیدار مدیران کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان های قم و گیلان افزود: کمیته امداد برای کسانی است که احساس بی‌پناهی می‌کنند، یک پناهگاه است.

اجرای طرح‌های هویتی با محوریت شهدا  

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره‌کل ورزش وجوانان قم، شکلگیری هویت میان نوجوانان و جوانان را موضوعی بسیار پیچیده دانست و گفت: شهدا بهترین الگوها برای معرفی به نسل‌های جوان هستند که طرح‌های هویتی با محوریت شهدا درقم اجرا می‌شود.

محسن فارسی هفته گذشته درگفت وگو با ایرنا، با اشاره به فعالیت کمیته «هویت» ذیل ستاد ساماندهی امور جوانان در این استان افزود: با توجه به حساسیت، ‌اهمیت و پیچیدگی موضوعات پیرامون هویت، استفاده از ظرفیت روانشناسان،‌ کارشناسان، جامعه شناسان استان و همچنین دستگاه های مرتبط در دستور کار قرار گرفته است.

شرایط مطلوب برای توسعه صنایع غذایی  

رییس سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت قم گفت: این استان برای استقرار هرچه بیشتر واحدهای صنعتی فعال در حوزه صنایع غذایی و توسعه فعالیت‌ها در این بخش،‌ از شرایط لازم و مطلوب برخوردار است.

محمود سیجانی در گفت‌وگو با ایرنا افزود:‌ استقرار صنایع غذایی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی قم به‌صورت تخصصی و مجزا از سایر بخش‌ها صورت می‌گیرد و به همین دلیل توسعه این واحدها ازنظر رعایت استانداردهای محیط زیستی و سلامت شرایط لازم را دارد.

کوتاه شدن زمان صدور مجوزهای‌ مرتبط با فعالیت‌های کشاورزی  

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی قم گفت: تسهیل و کاهش زمان بری صدور مجوزها در اولویت برنامه های سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان است و این برنامه در قم عملیاتی شد.

عباس خرمی هفته گذشته درگفت وگو با ایرنا افزود: بر اساس قانون نظام جامع دامپروری و دستورالعمل ابلاغی، وزارت جهاد کشاورزی عهده دار مسئولیت صدور مجوزهای واحد های تولیدی وخدماتی بخش کشاورزی و تنها مرجع قانونی صدور پروانه اشتغال رشته های کشاورزی است.

تولید ۴ هزار تُن آجرنسوز  

رییس سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت قم گفت: در سال جهش تولید، چهار هزار تن انواع آجرنسوز در قم تولید و به بازار مصرف عرضه خواهد شد.

محمود سیجانی درگفت‌وگو با ایرنا افزود: تاکنون بیش از ۶۰ درصد میزان برنامه تعیین‌شده برای تولید آجرنسوز در قم عملیاتی شده است و ادامه این روند موجب افزایش هرچه بیشتر سطح تولید این محصول در استان می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha