احمد مسجد جامعی درگذشت استاد شجریان را تسلیت گفت

تهران - ایرنا- «احمد مسجد جامعی» عضو شورای اسلامی شهر تهران و وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی درگذشت استاد محمدرضا شجریان تسلیت گفت.

به گزارش روز جمعه ایرنا؛ «احمد مسجدجامعی» عضو شورای اسلامی شهر تهران و وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی درگذشت استاد محمدرضا شجریان را تسلیت گفت.

در متن پیام آمده است: ایران، سرزمین هنر و هنرمندان بوده و هست؛ در دوره ما، بسیاری از اصحاب شعر و هنر و اندیشه، درخشیده‌اند. همه آنها در جایگاه رفیع خود، منزلتی درخور دارند و عزیزند و محترم.  
وی گفت: استاد محمدرضا شجریان، یکی از جمع ایشان است که محضر بسیاری از پیشکسوتان روزگار خود را، به ویژه در حوزه شعر و آواز و موسیقی و خط و خوشنویسی، دریافت و با استعداد سرشار و پشتکار تحسین برانگیزش، از همه آنها به خوبی بهره برد و با تلفیقی از قدیم و جدید، سنت‌های نوینی را پایه گذاشت و ماندگار کرد.

مسجد جامعی افزود: مردم داری و میهن دوستی و توجه به گوهر انسانیت، در آثار ماندگار شجریان، مثال زدنی است، چراکه هنر او آمیخته با زندگی مردم و راز و رمز ایرانیت بود.
شاگردان مستقیم و غیرمستقیم او، عرصه هنر و به ویژه آواز و موسیقی را دگرگون کردند. تأکید شجریان بر انتخاب اشعار فاخر از شاعران کهن و نوپرداز و روایت او در قالب موسیقایی به بسط و ماندگاری زبان و ادب فارسی، در روزگار معاصر بسی مدد رسانید.

عضو شورای شهر تهران تاکید کرد: درگذشت او، بی‌شک ضایعه‌ای جبران ناپذیر است این غم و اندوه را به خانواده محترم شجریان، خیل دوستدارانش و جامعه فرهنگ و ادب کشور تسلیت می‌گویم.
استاد محمدرضا شجریان که در مهر زاده و در مهر دیده از جهان فروبست، حدود هشت دهه در این عرصه خاکی زیست اما تا چندین دهه در خاطر اهل دل ماندگار خواهد بود.   

استاد محمدرضا شجریان روز گذشته ۱۷ مهرماه ۱۳۹۹ در حالی آخرین دم و بازدم خود را در بیمارستان جم تهران تجربه کرد که در نخستین روز از مهرماه ۱۳۱۹ چشم به جهان گشوده بود و شاید در آن روزگار کمتر کسی تصور می‌کرد که تا این حد در دلها جا داشته باشد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha