۳۷ درصد دانش‌آموزان چهارمحال و بختیاری در کلاس درس حضوری شرکت دارند

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری با اشاره به استقبال دانش‌آموزان در مناطق روستایی و عشایری از کلاس درس حضوری گفت:با توجه به شیوع ویروس کرونا، هم‌اکنون ۳۷ درصد دانش‌آموزان استان در کلاس درس حضوری شرکت دارند

فرحناز قائدامینی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در روزهای اول بازگشایی مدارس در نیمه  دوم شهریورماه، بیش از ۶۰ درصد دانش‌آموزان در مدارس حاضر می‌شدند که این آمار رو به کاهش است.

وی اظهار داشت:هم‌اکنون ۹۷ درصد دانش‌آموزان در مدارس عشایری استان در کلاس حاضر هستند و آمار حضور دانش‌آموزان در مدارس مناطق عشایری و روستایی فلارد، میانکوه، لردگان به ترتیب ۹۳ ، ۹۲ و ۸۰ درصد است.

به گفته وی، آمار حضور دانش‌آموزان در شهرستان شهرکرد و بروجن کمترین میزان درصد را به خود اختصاص داده است.

وی اظهار داشت: در سال تحصیلی جدید ۲۱۰ هزار دانش‌آموز در مقاطع مختلف تحصیلی مشغول تحصیل هستند و بیش از ۱۴ هزار فرهنگی نیز کار آموزش این دانش‌آموزان را بر عهده  دارند.

قائدامینی افزود: هم‌اکنون ۱۰۰ درصد مدیران مدارس، ۹۷ درصد معلمان و ۸۲ درصد دانش‌آموزان به شبکه شاد متصل هستند.

وی به برگزاری کلاسی حضوری برای دانش‌آموزان در  مناطق روستایی و عشایری اشاره کرد و گفت: به دلیل کمبود امکانات آموزش مجازی و همچنین استقبال دانش‌آموزان از کلاس درس حضوری و پایین بودن جمعیت کلاسهای درس در مناطق روستایی، کلاس درس حضوری در این مناطق برگزار می شود.

مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری گفت: برای دانش‌آموزانی که هم به دلیل نداشتن وسایل هوشمند، دسترسی به کلاس درس غیر حضوری و یا آموزش تلویزیونی ندارند، نیز کلاس درسنامه تهیه شده و به صورت مستمر آنها توزیع می‌شود.

به گزارش ایرنا، ویروس کرونا که منجر به بیماری نوپدید کووید ۱۹ شده است، بسیاری از کشورهای جهان درگیر کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

استفاده همگانی از ماسک، رعایت فاصله ۲ متری از یکدیگر، شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و حضور در اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha