نماینده مجلس: جهش تولید در گرو رسیدگی به مشکلات اقتصادی است

یزد- ایرنا- نماینده حوزه انتخابیه مهریز در مجلس شورای اسلامی گفت: تحقق جهش تولید و کمک به اشتغال پایدار و مولد کشور در گرو حمایت مسوولان و رسیدگی به مشکلات فعالان اقتصادی است.

به گزارش ایرنا، محمدرضا صباغیان عصر جمعه در بازدید از چند ترمینال ضبط پسته در بهادران مهریز با قدردانی از پسته‌کاران افزود: بررسی مسایل کشاورزان و برنامه‌ریزی و تلاش برای حل مطالبات موجب افزایش تولید و دلگرمی فعالان اقتصادی است .

وی با بیان اینکه بهادران قطب تولید پسته استان  است از دست‌اندرکاران ترمینال‌های ضبط و فرآوری این محصول در شهرستان قدردانی کرد و ادامه داد: استفاده از امکانات مناسب و به روز در تولید و فروش این محصول نقش اصلی در صادرات و کسب درآمد مناسب دارد.

در این بازدید امام جمعه بهادران و بخشدار مرکزی مهریز گزارشی از وضعیت این دهستان و مسایل و مشکلات مردم و کشاورزان ارایه کردند و توسط نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی قول رسیدگی و انعکاس مطالبات به مسوولان کشور داده شد. 

هفت هزار هکتار از باغ‌های مهریز به خصوص در روستاهای گرده‌کوه و بهادران بخش مرکزی به کشت پسته اختصاص دارد و حدود ۲ هزار خانوار در برداشت ارقام پسته اوحدی، کله قوچی، اکبری و احمد آقایی این شهرستان فعالیت دارند.

دهستان بهادران با سه هزار  نفر جمعیت در ۶۰ کیلومتری جنوب شهر مهریز قرار دارد و سطح اراضی کشاورزی مهریز ۱۷ هزار و ۵۰۰ هکتار است و مرکز این شهرستان ۵۵ هزار نفری در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد واقع است .

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها