بسیاری از مشکلات کشور با اجرای درس‌های دفاع مقدس رفع خواهد شد

تهران - ایرنا - مشاور فرمانده معظم کل قوا گفت: درس‌های گرفته شده از دفاع مقدس در نیروهای مسلح به بهترین وجه اجرایی شده و با اجرای این درس‌ها در همه سطوح آموزشی و به ویژه مدیریتی بسیاری از مشکلات کشور رفع خواهد شد.

به گزارش روز جمعه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ارتش جمهوری اسلامی ایران، امیر سرتیپ سید حسام هاشمی در جمع  دانشجویان دانشگاه هوایی شهید ستاری با اشاره به دلیرمردی‌های کارکنان نیروی هوایی ارتش در هشت سال دفاع مقدس افزود: نیروی هوایی ارتش اولین نیرویی بود که پس از تجاوز صدام به خاک ایران با خلبانان دلاور و کارکنان فنی متعهد خود پاسخ محکمی به دشمن داد و نقشه شوم دشمن بعثی راخنثی کرد.

وی با تاکید بر لزوم پرداختن به تاریخ دفاع مقدس اظهار داشت: هیات معارف جنگ شهید صیاد شیرازی نقشی پررنگ در زنده نگهداشتن تاریخ دفاع مقدس و آشنایی دانشجویان عزیز دانشگاه‌های افسری ارتش با اتفاقات و رشادت‌های آن دوران دارد.

مشاور فرمانده معظم کل قوا با توصیه به دانشجویان برای خواندن تاریخ دفاع مقدس بیان کرد: مقام معظم رهبری در سخنرانی اخیر خود در جمع فرماندهان، مسئولان و پیشکسوتان، تاریخ دفاع مقدس را مختصر ولی به بهترین حالت تشریح کردند.

امیر سرتیپ هاشمی ادامه داد: درس‌های گرفته شده از دفاع مقدس در نیروهای مسلح به بهترین وجه اجرایی شده است، با اجرایی کردن درس های دفاع مقدس در همه سطوح آموزشی و به ویژه مدیریتی بسیاری از مشکلات کشور حل خواهد شد.

وی تصریح کرد: در سایه دانایی، توانایی و در سایه توانایی، قدرت و در سایه قدرت، امنیت به دست خواهد آمد و یک کشور تنها در سایه امنیت به کار خود ادامه خواهد داد و حلقه اول ایجاد امنیت، نیروهای مسلح هر کشور است.

مشاور فرمانده معظم کل قوا گفت: دشمنان با ایجاد فتنه‌ها، توطئه‌ها و تهدیدهای فراوان، جرأت تعرض و حمله به خاک میهن اسلامی ما را ندارند و این به دلیل قدرت نیروهای مسلح و افزایش دانایی، توانایی و قدرت آنهاست.

 در این دیدار امیر سرتیپ هاشمی ضمن ابلاغ محبت مقام معظم رهبری و فرماندهی معظم کل قوا به دانشجویان، هدایایی را به رسم طلبگی و برای برکت شروع خدمتشان به دانشجویان دانشگاه شهید ستاری اهدا کرد.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =

سرخط اخبار سیاست