توسعه کانون‌های مساجد، ‌فیض عمل به بیانات مقام معظم رهبری است

تهران - ایرنا - مشاور وزیر و رییس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور با اشاره به فرارسیدن سالروز فرمایشات مقام معظم رهبری درباره اهمیت توجه به بچه‌های مسجد و کانون‌های فرهنگی هنری مساجد گفت: امروز در سایه فیض عمل به بیانات معظم‌له کانون‌های مساجد توسعه کمی و کیفی یافتند.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام والمسلمین حبیب‌رضا ارزانی به مناسبت فرارسیدن ۱۹ مهر ماه، سالروز بیانات ارزشمند مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) درباره کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور پیامی صادر کرد.

وی ابتدای پیام خود را مزین به آیه ۳۶ سوره شریفه نور ساخته و آورده است: «فِی بُیوتٍ أَذِنَ اللَّهُ أَنْ تُرْفَعَ وَیذْکَرَ فِیهَا اسْمُهُ یسَبِّحُ لَهُ فِیهَا بِالْغُدُوِّ وَالْآصَالِ»

وی همچنین در ادامه این پیام جمله‌ای را با این مضمون «ای ملت مسجدهای خودتان را حفظ کنید، این مسجدها را حفظ کنید تا این نهضت به ثمر برسد. خداوند إنشاألله این مسجدها را برای ما حفظ کند.» از صحیفه حضرت امام خمینی (ره) نقل کرده و در ادامه به بخشی از فرمایش و توصیه‌های مقام معظم رهبری درباره اهمیت و جایگاه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد اشاره کرده و آورده است:«من سفارش می‌کنم که کانون‌های فرهنگی هنری مساجد را فراموش نکنید، البته با همکاری بسیج... این کانون‌های فرهنگی هنری مساجد را مؤثر کنید، برایش کار کنید، بنشینید فکر کنید، مطالعه کنید و سخنی که متناسب با نیاز آن جوانی است که آنجا حضور پیدا می‌کند فراهم کنید...»

رییس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور در ادامه پیام خاطرنشان کرده است:‌ اکنون که در آستانه هشتمین سالگرد بیانات ارزشمند و راه‌گشای مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) درباره اهمیت توجه به بچه‌های مسجد و کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور قرارداریم و هنگامی‌که با بصیرت به نتایج حاصل از توجه به بیانات ارزشمند معظم‌له می‌نگریم؛ می‌بینیم که پس از گذشت هشت سال از فرمایشات ایشان، این شجره طیبه که با اصلی ثابت رشد و نمو یافته، محکم و استوار در حال رشد روزافزون است. رشدی که هم بن‌مایه قرآن کریم و امام راحل‌مان را درخود دارد و هم پشتیبانی رهبر فرزانه انقلاب را در پی بیانات ارزشمند ایشان، چنان دوام و قوامی در سطح فعالیت و عملکرد کانون‌های مساجد ایجاد کرد که علاوه بر همکاری روزافزون با سازمان بسیج مستضعفان، همکاری و همیاری دیگر نهادهای فرهنگی هنری انقلاب اسلامی را در خود جای داده؛ از سازمان بهزیستی تا بنیاد شهید و امور ایثارگران و بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی گرفته تا حلقه‌های مردم‌نهاد.

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه‌ای (فهما)، وی در این بیانیه یادآور شده است: امروز به فیض عمل به بیانات ارزشمند مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی)، کودک و نوجوان و جوان، دختر و پسر و مرد و زن، با نظامی‌ خانواده‌محور و با نگاهی تعلیمی و تربیتی و توجه به ساحت مقدس قرآن و عترت؛ قدم در عرصه فعالیت‌های کانون‌های فرهنگی هنری مساجد گذاشته و علاوه بر توسعه کمّی، توسعه کیفی این نهاد ارزشمند را در دستور کار خود قرارداده‌اند.

ثبت بیش از بیست و پنج هزار و پانصد باب کانون فرهنگی هنری؛ جذب بیش از دو میلیون و سیصد و پنجاه و پنج هزار عضو؛ تأسیس بیش از ده هزار باب کتابخانه جوار مساجد و اجرای بیش از یک میلیون و یکصد هزار فعالیت فرهنگی هنری، تنها گوشه‌ای از فعالیت‌های این کانونهای فرهنگی هنری مساجد می‌باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین  ارزانی در این پیام اشاره کرده است: اینجانب ضمن تبریک فراررسیدن این روز ارزشمند به بچه‌های مسجد و خادمان کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور؛ امید دارم با عمل به منویات مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) و با پشتوانه الهی - مردمی، بتوانیم با حداکثر ظرفیت از فعالیت‌های ویژه کانونهای فرهنگی هنری پشتیبانی و حمایت ویژه نماییم و شاهد تأسیس کانون‌ فرهنگی هنری مسجد، درجوار یکایک مساجد کشور عزیزمان، ایرانِ اسلامی باشیم. انشاءالله.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =

سرخط اخبار فرهنگ