پروژه‌های مختلف برای توسعه فرودگاه جهرم در دست اقدام است

شیراز-ایرنا-رئیس فرودگاه جهرم استان فارس گفت: عملیات رفع معارض و خاکبرداری پروژه محوطه‌سازی و ایجاد جاده‌های دسترسی ترمینال جدید فرودگاه جهرم برای توسعه این مکان آغاز شده است.

مهدی جعفرزادگان افزود: پروژه خاکبرداری پروژه محوطه‌سازی و ایجاد جاده‌های دسترسی ترمینال جدید فرودگاه جهرم با مبلغ حدود ۳۰میلیارد ریال از منابع شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران عملیاتی شده‌است.

وی اظهار کرد: ترمینال نواحداث فرودگاه جهرم به مساحت یک هزار و ۵۰۰متر با مبلغ ۷۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در مراحل پایانی و تحویل است.

وی ابراز کرد: با اتمام پروژه محوطه‌سازی و ایجاد جاده‌های دسترسی، این ترمینال تا چند ماه آینده برای خدمت‌رسانی به مسافران به بهره‌برداری خواهد رسید.

رئیس فرودگاه جهرم همچنین گفت: همچنین برای آموزش‌ نیروهای آتش‌نشانی اقداماتی انجام شده و برای پروازها و تجهیزات مخابراتی نیز رایزنی‌های خوبی در حال انجام است.

جعفرزادگان با بیان اینکه دوره آموزشی ایمنی و اطفای حریق با حضور ۴۳ نفر از آتش‌نشانان جهرم تشکیل شد، ادامه داد: هدف از برگزاری این دوره آموزشی، افزایش سطح دانش تخصصی کارکنان آتش‌نشانی در مواجهه با موقعیت‌ها و حوادث مخاطره‌آمیز ، ارتقای دانش در زمینه آتش‌نشانی فرودگاهی، آشنایی با اصول و مقدمات سیستم‌های تهویه، امداد و نجات در ارتفاع، جست‌وجو در فضای بسته و نیز رفتارهای مقابله با آتش بود.

وی با اشاره به دیدار اخیر مدیرکل فرودگاه‌های استان فارس از این فرودگاه گفت: با هدف بررسی وضعیت فرودگاه جهرم در حوزه های عملیات فرودگاهی و هوانوردی صورت گرفت از ترمینال فعلی، برج مراقبت پرواز و سطوح پروازی نیز بازدید به عمل آمد.

فرودگاه جهرم در سال ۱۳۴۸ تاسیس شد. وسعت این فرودگاه ۱۲۴ هکتار است و براساس توافق‌های انجام شده، ۸۰ هکتار دیگر به فرودگاه اضافه شد.

این فرودگاه پس از وقفه‌ای ۱۰ ساله در پرواز، سال ۱۳۹۶ با ۲ پرواز رفت و برگشت در هفته به تهران از نو فعال شد. 

شهرستان جهرم در فاصله ۱۹۳ کیلومتری از جنوب شرق شیراز قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha