سفر مقام‌های آمریکایی به پاکستان با محور صلح افغانستان

اسلام‌آباد- ایرنا- نماینده ویژه آمریکا و ژنرال ارشد این کشور به عنوان فرمانده نظامیان خارجی در افغانستان با سفر به پاکستان ضمن دیدار با فرمانده ارتش این کشور درباره تحولات تازه صلح افغانستان گفت‌ وگو کردند.

به گزارش ایرنا به نقل از بیانیه روابط عمومی ارتش پاکستان، "زلمای خلیل‌زاد" نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان به همراه ژنرال "اسکات میلر" فرمانده آمریکایی نظامیان خارجی روز پنجشنبه در شهر "راولپندی" با ژنرال "قمر جاوید باجوا" فرمانده ارتش پاکستان دیدار کردند.
در این بیانیه آمده است: طرفین درباره صلح افغانستان بحث و گفت‌ وگو کردند.
مقام‌های آمریکایی با طرف‌های پاکستانی همچنین درباره صلح و ثبات منطقه و مدیریت مرزی میان پاکستان و افغانستان رایزنی کردند.
ارتش پاکستان جزئیات بیشتری از این دیدار منعکس نکرده است.
ژنرال "فیض حمید" رییس کل سازمان اطلاعات و امنیت ارتش پاکستان (آی‌اس‌آی) و "محمدصادق" نماینده ویژه نخست وزیر پاکستان در امور افغانستان نیز در این دیدار حضور داشتند.
بازدید مقامات آمریکایی از پاکستان درحالی انجام می‌شود که "عبدالله عبدالله" رییس شورای عالی مصالحه افغانستان هشت روز پیش سفر رسمی به اسلام‌آباد انجام داد و وی در دیدار با مقام‌های ارشد پاکستانی خواستار افزایش تلاش‌های کشور میزبان برای کمک به تسهیل مذاکرات بین افغانی شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار جهان