استاندار کرمانشاه درگذشت استاد محمدرضا شجریان
را تسلیت گفت

کرمانشاه- ایرنا- "هوشنگ بازوند" استاندار کرمانشاه پنجشنبه شب در پیامی درگذشت " محمدرضا شجریان" استاد برجسته آواز ایران را تسلیت گفت.

در متن پیام هوشنگ بازوند آمده است: درگذشت خسرو آواز ایران زمین و خالق نوای ماندگار ربنا همزمان با اربعین حسینی موجب اندوه، تأسف و تأثر فراوان شد.

در ادامه این پیام آمده لست: ضایعه فقدان اسطوره ماندگار هنر و موسیقی که در طول نیم قرن با آوای آسمانی و عرفانی میراثی جاودان برای مردمان این سرزمین به یادگار گذاشت، بسیار دردناک و غم انگیز است و دوستداران فرهنگ، هنر و آحاد مردم را اندوهناک ساخت.

استاندار کرمانشاه در ادامه پیام خود آورده است: این نماد فرهنگ و تمدن کهن ایران و قاری برجسته قرآن کریم، شخصیتی وارسته، پاک و فرهیخته داشت و با تواضع همیشگی به عنوان یکی از بهترین خواننده های تاریخ موسیقی ایران و صاحب مکتب در جایگاه معلم و استادی یگانه نیز در اوج بزرگی و عظمت، پشتوانه ای ارزشمند برای موسیقی آینده و هنرجویان را نیز به یادگار گذاشت که گنجینه ای بی بدیل برای دوستداران فرهنگ و ادب پارسی است.

بازوند در پایان پیام خود آورده است: اینجانب ضمن عرض تسلیت به هموطنان عزیز، اهالی فرهنگ، هنر و موسیقی و ابراز همدردی عمیق با خانواده محترم، فرزند شایسته و هنرمند گرامی جناب آقای همایون شجریان و مردم هنردوست کرمانشاه از درگاه احدیت برای این بزرگمرد موسیقی ایران و استاد برجسته، علو درجات، آمرزش و شفاعت امام اربعین حضرت سید الشهداء (ع) را مسألت می نمایم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها