۱۷ مهر ۱۳۹۹،‏ ۲۲:۲۷
کد خبرنگار: 2986
کد خبر: 84069531
۰ نفر

برچسب‌ها

طرح ربایش فرماندار میشیگان خنثی شد

نیویورک- ایرنا- پلیس فدرال آمریکا می‌گوید طرح ربایش و سرنگون کردن فرماندار ایالت میشیگان را با دستگیری آدم رباها خنثی کرده است.

به گزارش ایرنا، ماموران پلیس فدرال آمریکا ۶ طراح ربایش فرماندار میشگان را دستگیر کردند. اف بی آی می‎‌گوید توطئه‌ سرنگونی خشونت‌آمیز فرمانداری و ربودن گریچن ویتمر فرماندار میشیگان را خنثی کرده است.
بر اساس اظهارات منتشر شده در روز پنجشنبه، توطئه ادعایی از سوی برخی شبه نظامیان میشیگان طراحی شده بود. در پرونده قضایی دادگاه توطئه‌گران ۲ بار منزل شخصی ویتمر که در تعطیلات به آن می‌رفته است را تحت نظارت داشتند و در مورد آدم ربایی به "مکانی امن" در ویسکانسین بحث کردند.
گفته شده است دادگاه این افراد پیش از انتخابات ۱۳ آبان ماه برگزار خواهد شد.
یکی از عوامل اف بی آی اظهار کرده است: "چندین عضو این گروه درباره قتل"مستبدان" یا "گرفتن فرماندار مستقر" صحبت کردند. این گروه به این نتیجه رسیدند که باید تعداد خود را افزایش دهند و یکدیگر را به گفت‌وگو با همسایگان و پخش پیام خود تشویق کردند."
آمریکا در سال‌های اخیر دچار شکاف اجتماعی بسیار شدیدی شده است و علاوه بر اعتراض‌ها به نابرابری نژادی، سیاست اختلاف افکنانه دونالد ترامپ و حمایت از برتری طلب‌های سفید پوست و همچنین حمله لفظی به فرمانداران دموکرات، این کشور را به آستانه یک جنگ داخلی کشانده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =

سرخط اخبار جهان