نوای استاد شجریان در گوش جان ایران جاودانه خواهد ماند

تهران- ایرنا- شهردار تهران به مناسبت درگذشت استاد محمدرضا شجریان نوشت: ایشان از میان ما رفت اما نوای دلنشین او از ربنای ماندگار تا اجرای قله‌های شعر فارسی برای همیشه در گوش جان ایران جاودانه خواهد ماند.

به گزارش ایرنا پیروز حناچی شامگاه پنجشنبه با انتشار یک رشته توئیت این ضایعه را به اهالی هنر، خانواده محترم استاد و به ویژه فرزندش همایون که میراث‌دار نوای اوست تسلیت گفت و افزود: استاد شجریان با جان برای مردم می‌خواند.
استاد محمدرضا شجریان که برجسته‌ترین هنرمند عرصه آواز و موسیقی سنتی کشور است و از وی با عنوان «خسرو آواز ایران» یاد می‌شود، پس از تحمل دوره طولانی بیماری عصر امروز، پنجشنبه در بیمارستان جم تهران درگذشت.
استاد آخرین بار در ۱۴ مهر ۹۹ با کاهش فشار خون و عفونت شدید در ناحیه بدن و کیسه صفرا به بیمارستان منتقل شده و پس‌از بستری شدن در بخش ICU به کما رفته بود.
خواننده پیشکسوت ایرانی در سن ۸۰ سالگی بر اثر بیماری دار فانی را وداع گفت؛ او سال‌ها از بیماری ریه رنج می‌برد و طی روزهای اخیر به دلیل مشکلات ریوی و تنفسی ناپایدار، افت فشار خون و افت سطح هوشیاری در بخش مراقبت های ویژه بستری شده بود.
 بر اساس تصمیم خانواده استاد شجریان بر پیکر ایشان در بهشت زهرای تهران نماز خوانده می‌شود و سپس خسرو آواز ایران در جوار فردوسی در مشهد آرام می‌گیرد.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها