پیام تسلیت سازمان‌های بین المللی، دیپلمات‌ها و سفیران ایرانی و خارجی

تهران- ایرنا- سازمان ملل، دیپلمات‌ها، سفیران و سفارتخانه‌های ایرانی و خارجی شامگاه پنجشنبه در پیام‌های جداگانه، درگذشت خسرو آواز ایران را تسلیت گفتند.

سیدعباس موسوی سفیر ایران در آذربایجان در توئیتی با تسلیت درگذشت خسرو آواز ایران گفت که نوای آسمانی شهریار بی بدیل هنر موسیقی در گنبد دوار ماناست.

به گزارش پنجشنبه شب ایرنا، موسوی در این توئیت افزود: دلبر برفت و دلشدگان را خبر نکرد. فراق خسرو آواز و صدای سخن عشق نه کاری است خُرد.

او ادامه داد:‌استاد شجریان در اربعین عاشقان آسمانی شد. نوای آسمانی شهریار بی بدیل هنر موسیقی در گنبد دوار ماناست.

سفیر ایران در آذربایجان گفت: سوگ استاد را به خانواده محترم بویژه یادگار دلبندشان همایون و همه دوستداران ایشان تسلیت می گویم.


 دفتر نمایندگی سازمان ملل در تهران 

دفتر نمایندگی سازمان ملل متحد در ایران  در پیامی گفت : از خبر درگذشت استاد بزرگ آواز ایران محمدرضا شجریان به شدت متاثر شدیم.
از طرف خانواده سازمان ملل متحد در ایران به خانواده شجریان و تمامی طرفداران ایشان در ایران و سراسر جهان تسلیت می‌گوییم.
روحشان قرین آرامش.

سفارت جمهوری اسلامی ایران در زاگرب

‏سفارت جمهوری اسلامی ایران در زاگرب نیز در توئیتی درگذشت استاد بزرگ آواز ایران محمدرضا ‎شجریان را به هموطنان شریف و فرهنگ دوست، ایراندوستان و علاقمندان فرهنگ و هنر ایران تسلیت می گوید.

سفارت سوئیس در ایران

تسلیت صمیمانه به مناسبت درگذشت استاد محمدرضا شجریان. سویٔیس خاطره کنسرت‌های وی در لوزان و زوریخ را عزیز خواهد داشت.

سفارت بریتانیا در تهران

سفارت بریتانیا در تهران درگذشت یکی از برجسته ترین چهره های موسیقی سنتی ایران در یک قرن گذشته را به تمامی طرفدارانش تسلیت می گوید.


رئیس اقلیم کردستان عراق 

نیچروان بارزانی، رئیس ‌اقلیم کردستان عراق، درگذشت محمدرضا شجریان را تسلیت گفت.
وی افزود : تنها صداست که می ماند...
بارزانی ادامه داد :بانهایت اندوه درگذشت خسرو آواز ایران زمین و اسطوره تکرار ناشدنی موسیقی را به خانواده محترم شجریان، جامعه هنری و دوستداران ایشان تسلیت عرض می نمایم.

 

سفارت ایران در اوکراین

سفارت جمهوری اسلامی ایران در اوکراین درگذشت محمدرضا شجریان استاد بزرگ آواز ایران زمین را به هموطنان عزیز، دوستداران ایشان و علاقمندان به فرهنگ و هنر ایران تسلیت می گوید.

سفیر تهران در پاریس 

بهرام قاسمی سفیر ایران در فرانسه گفت : محمدرضا شجریان این نادره دوران و این دُر کیمیایی نایاب تاریخ صدای فرهنگ و هنر و عرفان ایران رو به خاموشی نهاد 
در فقدان او در کنار تمامی ایرانیان، پارسی دانان، ایرانیان مقیم فرانسه و ایران شناسان و دوستداران فرانسوی او سوگوارانیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =

سرخط اخبار سیاست