توضیحات معاون وزارت آموزش و پرورش درخصوص حادثه اردوگاه شهید باهنر

تهران-ایرنا- معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش، ضمن ابراز تاسف از حادثه آتش سوزی اردوگاه شهید توضیحاتی را ارائه کرد.

به گزارش شب پنجشنبه مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، علیرضاکاظمی ضمن ابراز تاسف از حادثه آتش سوزی اردوگاه شهید باهنر، اظهارکرد: عصر امروز پنج شنبه 17 مهر ماه 1399 تعداد ۱۴ نفر از افراد اوتیسمی موسسه خیریه صابرین بهشت یاسین به همراه چهار مربی در یکی از خوابگاه‌های اردوگاه شهید باهنر که ظرفیت آن بیش از ۲۰۰ نفر است، اسکان یافتند.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در ادامه افزود: بر اثر آتش سوزی عصر امروز در یکی از سوئیت‌های این اردوگاه که در دست بررسی است متاسفانه یکی از افراد که ۲۶ سال سن داشته است، فوت کرد.

وی ضمن عرض تسلیت به خانواده این جوان فوت شده، تصریح کرد: یکی ازافراد که ۱۹ سال سن دارد دچار سوختگی ۷۰ در صد شده است که شفای عاجل را از خداوند برای وی طلب می‌کنیم.

کاظمی در خاتمه افزود: افراد حاضر در اردوگاه شهید باهنر دانش آموز نبوده و هیچ ارتباطی با آموزش و پرورش و مدارس نداشته‌ و ندارند.

به گزارش ایرنا، اردوگاه شهید باهنر با وسعتی حدود ۵۰ هکتار در واقع در شمال تهران یکی از اردوگاه های بزرگ و معروف پایتخت در کنار پارک جمشیدیه است.

 این اردوگاه در زمان‌های گذشته به اردوگاه منظریه معروف بود، علت این نامگذاری به بیش از ۱۰۰ سال پیش بازمی‌گردد. درواقع اردوگاه شهید باهنر باغ شخصی و اختصاصی منظریه خانم همسر ناصرالدین شاه قاجار بوده که بعدها توسط خود او به وزارت معارف آن زمان  یعنی همان آموزش و پرورش امروزی اهدا شد.

درتمامی این سال‌ها دانش آموزان بسیاری در پایتخت و شهرهای مختلف از فضای تفریحی و امکانات رفاهی اردوگاه باهنر استفاده کرده‌اند. علاوه بر آب و هوا و طبیعت پاک و زیبای این منطقه، خوابگاه‌ها، سوئیت‌ها، آلاچیق‌ها، سکوهای چادر، سالن‌های سمینار، اجتماعات، نمایش، غذاخوری، استخر، زمین چمن فوتبال، سالن‌های ورزشی و مسجد نمونه ای از امکانات رفاهی اردوگاه است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش