سرزمین‌های اشغالی بار دیگر به صحنه تظاهرات ضد نتانیاهو تبدیل شد
عکس آرشیوی

تهران- ایرنا- منابع خبری پنجشنبه شب از ادامه اعتراضات علیه «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی در فلسطین اشغالی خبر دادند.

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه خبری "المیادین" ، معترضان علیه سیاست‌های نتانیاهو در مناطق مختلف در فلسطین اشغالی دست به تظاهرات زدند.

بر اساس این گزارش، با وجود تدابیر سختگیرانه و قرنطینه عمومی که در فلسطین اشغالی به دلیل شیوع کرونا اتخاذ شده، معترضان در مناطق مختلف تجمع کردند.

این گزارش می‌افزاید؛ معترضان در این تظاهرات خواستار استعفای نتانیاهو شده و شعارهایی مانند: «دموکراسی یا انقلاب» و «تا استعفای نتانیاهو از پا نمی نشینیم» سر دادند.

کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) چهارشنبه گذشته با تصویب طرحی ضمن ایجاد محدودیت برای برگزاری اعتراضات، خروج از منازل به فاصله بیش از یک کیلومتر برای شرکت در اعتراض‌ها و شکل‌گیری تجمع‌ها را به حداکثر ۲۰ نفر در فضای بیرونی محدود کرد که در نهایت موجب خاموشی تظاهرات هفتگی گسترده در نزدیکی محل اقامت نتانیاهو می‌شود.

موضوع برگزاری تظاهرات و اعتراضات در دوران قرنطینه کامل در کابینه ائتلافی رژیم صهیونیستی به مساله‌ای پر مناقشه تبدیل شده بود، درحالی که حزب لیکود که نتانیاهو ریاست آن را برعهده دارد و بیشتر این اعتراضات در مخالفت با ناکارآمدی وی و پرونده‌های فسادش انجام می‌شود، موافق تصویب این طرح بود، شریک اصلی این حزب در کابینه؛ یعنی حزب "آبی و سفید" به ریاست "بنی گانتس" با این مسأله مخالفت کرده بود.

تظاهرات علیه نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی پس از تلاش کابینه این رژیم برای خاموشی صدای اعتراضات، ۱۳ مهرماه نیز با دستگیری ۳۸ نفر از معترضان در سرزمین های اشغالی همراه بوده است.

کابینه نتانیاهو به خاطر سوء مدیریت در مقابله با شیوع ویروس کرونا، زیر تیغ تیز انتقادات شدید ساکنان سرزمین‌های اشغالی قرار دارد، بطوری که این رژیم در مقایسه با جمعیت، یکی از بیشترین مبتلایان به ویروس کرونا را در جهان داراست و با وجود گذشت حدود ۱۰ روز از قرنطینه کامل، تاکنون کابینه تلاش‌ برای کاهش میانگین مبتلایان به ویروس کرونا ناکام مانده است.

ناتوانی نتانیاهو برای مقابله با کرونا و پرونده‌های مختلف فساد وی همچنین سبب شده است که محبوبیت حزب لیکود که وی ریاست آن را برعهده دارد، به شدت کاهش یابد.

نتانیاهو تنها نخست وزیر رژیم صهیونیستی است که در تاریخ نامشروع این رژیم در طول دوران حکمرانی‌اش متهم به جرایی چون فساد، اختلاس است.

وی به همراه همسرش به اتهام فساد چندین بار تحت بازجویی قرار گرفته‌اند، پرونده‌هایی که در رسانه‌ها به «پرونده ۱۰۰۰»، «۲۰۰۰»، «۳۰۰۰» و «۴۰۰۰» معروف است.

از سوی دیگر ناتوانی کابینه بی‌بی مشکلات اقتصادی در سرزمین‌های اشغالی راافزایش داده است، به طوری که نرخ بیکاری در فوریه (دی/ بهمن ۹۸) حدود تنها ۳.۴ درصد بوده است، اما این میزان اینک در سایه کاهش کمک‌های اجتماعی و مشکلات شدید اقتصادی ساکنان از ۲۰ درصد در سرزمین‌های اشغالی فراتر رفته است.

تیم‌های پزشکی و درمانی رژیم صهیونیستی شکایت دارند که بسیار خسته شده‌اند و به نیروی کمکی نیاز فوری دارند. همچنین پرستاران و دست اندرکاران امور درمانی خواهان افزایش دستمزد خویش هستند و چند بار به اعتصاب‌های کوتاه و هشداردهنده دست زده‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =

سرخط اخبار جهان