بیش از ۳۱هزاربشکه نفت خام در گچساران بازیافت شد

گچساران- ایرنا -مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۱ هزار و ۷۷۱ بشکه نفت خام توسط دستگاه های تفکیک سیار نفت (MOS) و فرآورش سیار نفت( MOT ) در این شهرستان بازیافت شده است.

هوشنگ صیدالی روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: بازیافت این میزان نفت خام در گچساران گامی برای صیانت از محیط زیست است.

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران اظهار داشت: امسال یکهزار و۵۷ قلم کالای تولید ملی به ارزش ۴۴۵ میلیارد ریال از سوی این شرکت خریداری شده است

صیدالی تولید۳۵۰ قطعه توربین  در کارگاه مرکزی به ضخامت سنجی ۴۹هزار و ۹۴۶ موضع و التراسونیک ۲۲۱  و ۲۶۹ دسی متر مربع از دیگر خدمات این شرکت در نیمه نخست امسال بوده است.

وی همچنین از تحقق ۱۰۰ درصدی برنامه های تولیدی شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران در نیمه نخست سال جاری خبر داد.

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران عنوان کرد: انجام ۲۵ مورد اصلاحیه در تاسیسات نفت و گاز و مجتمع های گاز و گاز مایع و ۲عملیات مهم توپک رانی خطوط لوله ۴۲ اینچ آغاردالان و ۲۶ اینچ گچساران ۳ پس از حذف نقاط آسیب دیده از اقدامات این شرکت در نیمه برای بهره گیری بهینه از ظرفیت ها برای تحقق جهش تولید است.

توپک رانی یعنی عملیات عبور دادن شئ خارجی با فرآیندی خاص از خطوط انتقال نفت و گاز است که با هدف، تمیز کردن شریان های انتقال از رسوبات ایجاد شده، خارج ساختن مایعات، اندازه گیری قطر درونی خطوط لوله، پوشش دادن جدار لوله با مواد ضد خوردگی و بازدید درونی خطوط صورت می گیرد.

صیدالی  بازسازی و تعمیرات مخازن ۱۸۰۰۰ و ۹۰۰۰ هزار مترمکعبی آب گچساران و سقلاطون را از خدمات ارزشمند انجام شده از سوی پرسنل تعمیرات و نگهداری برشمرد و گفت: با توجه به محدودیت های حال حاضر نیروهای این شرکت نمونه بارز رزمندگان خط مقدم تولید و صیانت از تاسیسات است.

صیدالی همچنین به تعویض و ایمن سازی خطوط لوله گوره الف، پیگیری ایجاد بولوار ورودی این تاسیسات توسط مهندسی ساختمان و مدیریت خدمات اشاره کرد و گفت : این فعالیت ها با رعایت کامل مقررات ایمنی انجام شده است تا ضمنتولید پایدار نیمه اول سال  را بدون حادثه پشت سر بگذاریم.

شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران یکی از طولانی ترین شبکه های خطوط مناطق نفت خیز را در گستره چهار استان کهگیلویه و بویراحمد ، خوزستان ، فارس و بوشهر راهبری می کنند.
شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران دارای ۱۶ مخزن در مدار است که عمده تولید نفت از مخازن گچساران ، بی بی حکیمه و رگ سفید-۲ است.

مخازن بینک، گلخاری، نرگسی، چلینگر، پازنان-۲، منصور آباد، سیاهمکان، گرنگان، سولابدر، ‌چهاربیشه، رودک، کیلورکریم و خویز نیز به ترتیب چهارمین تا شانزدهمین مخازن در مدار این شرکت محسوب می شوند.

شهرستان ۱۲۶ هزار نفری گچساران در جنوب کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها