۸۴۰ هزار نفر هفته گذشته به جمع بیکاران آمریکا اضافه شدند

تهران- ایرنا- وزارت کار آمریکا روز پنجشنبه اعلام کرد که در هفته گذشته ۸۴۰ هزار نفر درخواست دریافت مزایای بیکاری در کشور کرده‌اند.

به گزارش ایرنا از شبکه ان بی سی نیوز، برخلاف تحلیل و پیش بینی‌های صورت گرفته حجم بیکاران آمریکا در هفته گذشته افزایش یافته و  ۸۴۰ هزار نفر در هفته گذشته درخواست دریافت مزایای بیکاری کرده‌اند.

مرکز اقتصادی "دو جونز" پیش بینی کرده بود که در هفته گذشته باید شمار بیکاران هفتگی آمریکا به ۸۲۵ هزار نفر کاهش یابد.

به نوشته ان بی سی نیوز، زنان و اقلیت‌ها دو گروهی هستند که بیش از حد در بخش خدماتی آمریکا حضور دارند و همچنان بیشترین آسیب را از اخراج گسترده در کشور دارند.

گزارش ماه گذشته وزارت کار آمریکا نشان می‌دهد که زنان چهار برابر نسبت به مردان کار خود را از دست داده‌اند.

در ماه گذشته شمار ۸۶۵ هزار زن نسبت به ۲۱۶ هزار مرد کار خود را از دست دادند.

شبکه سی ان ان هفته گذشته گزارش داد که از زمان آغاز همه گیری کرونا در آمریکا تا کنون نزدیک به چهار میلیون شغل از بین رفته و آمار بیکاری در این کشور سه برابر شده است.

شواهد گسترده نشان می‌دهد همه گیری کرونا ضربه سنگینی به اقتصاد آمریکا وارد کرده و سبب از بین رفتن میلیون‌ها شغل در این کشور شده است.

این شبکه خبری در مطلبی با عنوان «نزدیک به چهار میلیون شغل در آمریکا ناپدید شده ‌است»، نوشت: براساس آمار فصلی ارائه شده اداره آمار کار آمریکا، تعداد افراد بیکاری که در این کشور برای همیشه شغل خود را از دست داده‌اند با افزایش ۳۴۵ هزار نفری در ماه سپتامبر (شهریور) به بالاترین میزان در ۷ سال گذشته رسیده است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =

سرخط اخبار جهان