زیستن در دوره شجریان و شنیدن صدای او موهبتی است

تهران- ایرنا- پیروز ارجمند آهنگساز و مدیرکل سابق دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت که محمد رضا شجریان برای نسلی که او را درک کرد، و صدای او را شنید، یک موهبت محسوب می‌شود.

دقایقی بعد از در گذشت شجریان خسرو آواز ایران، آهنگساز و مدیرکل سابق دفتر موسیقی وزارت ارشاد در گفت وگو با خبرنگار ایرنا ضمن ابراز تاسف از درگذشت بزرگترین هنرمند معاصر موسیقی  و تسلیت به تمام ایرانیان مخصوصا خانواده خسرو آواز ایران، افزود: آواز خوان شب شکن؛ باز فریاد کن، چه موهبتی بهتر از این برای ایرانیان معاصر که در دوره ای زیستند تا شاهد حضور و صدای پرآوازه ترین، محبوب ترین و مشهورترین هنرمند ایرانی در طول تاریخ؛ استاد محمد رضا شجریان باشند.
او گفت: تسلیت به مردم سرزمینم و همه پارسی زبانان. نامش ماناست.
به گزارش ایرنا، شجریان استاد آواز ایران امروز (پنجشنبه ۱۷ مهر) پس از یک دوره طولانی مبارزه با بیماری، در سن ۸۰ سالگی دامن از علام فانی برکشید.
وی که متولد اول مهر ۱۳۱۹ بود، در دنیا هنرمندی شناخته شده بود. چنانچه سایت انجمن آسیا محمدرضا شجریان را پرآوازه‌ترین هنرمند موسیقی اصیل ایررانی، روزنامهٔ ونکوورسان کانادا او را یکی از مهم‌ترین هنرمندان موسیقی جهان و همچنین رادیوی عمومی ملی (NPR) در سال ۲۰۱۰ وی را یکی از ۵۰ صدای برتر جهان معرفی کرده‌ است. استاد شجریان نامزد ۲ جایزه گرمی نیز بوده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =

سرخط اخبار فرهنگ